sierpnia 07, 2015

Zapowiedzi 8/2015Przyznam się bez bicia, ostatnio bardzo mało się udzielam na blogu, ale nie zapomniałam o was i od czasu do czasu, coś publikuje. Tym razem przygotowałam dla was zapowiedzi, co mam nadzieję zrekompensuje wam moją nieobecność. Nie musicie się martwić, teraz odpoczywam, zbierając siły na wrzesień. Wraz z nowym rokiem szkolnym, koniec obijania się, praca ruszy pełną parą... A do tego czasu będę tu rzadziej i mam cichutką nadzieję, że o mnie nie zapomnicie..   

Autor: Patrycja Gryciuk
Tytuł: 450 stron
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 12 sierpnia 2015

Opis:

Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno...
W świecie w którym wszystko jest na sprzedaż, skrajne i drastyczne posunięcia marketingowe nie dziwią już nikogo. Ale czy ktokolwiek zdecydowałby się na zabójstwo, aby wypromować nową książkę?
Wiktoria Moreau to królowa kryminału, która w przeddzień wyczekiwanej przez miliony czytelników premiery najnowszej książki, zostaje posądzona o zniesławienie. Zamiast cieszyć się ze spotkań z wielbicielami, uczestniczy w procesie sądowym i policyjnym śledztwie w sprawie serii morderstw popełnianych według fabuły powieści jednego z jej największych konkurentów.
Nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału!

Autor:  Jandy Nelson
Tytuł: Oddam ci słońce
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 12 sierpnia 2015

Opis:

Jude
Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.
Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem. . .

Noah
Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być.
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni...

Autor: J.D. Horn
Tytuł: Źródło
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 12 sierpnia 2015


Opis:

Pod południowym splendorem Savannah, pełnego dostojnych, starych drzew i historycznych budynków, biegną mroczne, magiczne korzenie miasta. Członkowie miejscowych klanów wiedźm za wszelką cenę starają się ochronić miasto przed niszczycielskimi siłami. Wiedzie w tym prym rodzina Taylorów – najpotężniejszych wiedźm Południa. Teraz kotwiczącą tego klanu jest Mercy, która jeszcze niedawno sądziła, że nie ma żadnych magicznych mocy. Teraz za wszelką cenę stara się je opanować, ale nie jest to łatwe – jest w ciąży, a do tego wciąż próbuje dojść do siebie po zdradzie, której doznała od swojej siostry bliźniaczki, najbliższej jej osoby. Gdy w mieście pojawia się jej matka, od dawna uważana za zmarłą, Mercy zaczyna się zastanawiać, ile jeszcze nierozszyfrowanych tajemnic ukrywa jej rodzina, i czy komukolwiek w niej jeszcze można ufać. Za wszelką cenę musi odkryć prawdę na temat swoich krewnych.


Autor: Lee Crutchley
Tytuł: Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym)
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 12 sierpnia 2015

Opis:

Ćwiczenia ze szczęścia – dla każdego, kto bywa smutny albo ma po prosty zły dzień.
Ta książka nie dostarcza gotowych rozwiązań. Nie daje prostego przepisu na nieustanne szczęście i spełnienie. Nie zawiera banalnych złotych myśli.
Ta książka nie osądza – ta książka rozumie.
Jest jak przyjaciel, który będzie przy Tobie w chwilach smutku. Przed którym nie musisz niczego udawać. Który nie moralizuje i nie ocenia. Który wskaże inną perspektywę i nieraz wywoła uśmiech na Twojej twarzy.
Ta książka pozwoli Ci się wygadać i... pisać, bazgrać oraz rysować.
Sprawdzi się w chwilach chandry, gdy jesteś w dołku albo gdy chciałbyś być mniej smutny :)

Autor: Paola Capriolo
Tytuł: Porządek rzeczy
Wydawnictwo: Dreams
Data premiery: 17 sierpnia 2015

Opis:

Sabrina ma za sobą bolesną przeszłość, przed sobą ogromne chęci na sukces. Dziewczyna została sama na świecie, ale los, który odebrał jej w życiu prawie wszystko, zdaje się wreszcie odwracać. Właśnie została zatrudniona w wymarzonej firmie Desire, która obiecuje spełnić wszelkie pragnienia swoich klientów. Sabrinę rozpiera duma. W nowej pracy jest odpowiedzialna za pisanie bajek dla najmłodszych użytkowników sieci. Jednak pod fałszywie lśniącą fasadą tego doskonałego świata mnożą się sprzeczności. Bajki pisane przez dziewczynę to w rzeczywistości puste wypełniacze do reklam. Ofertę Desire przepełnia brutalna przemoc udająca rozrywkę, wreszcie zadziwia łatwość z jaką firma pozbywa się starszych pracowników nie do końca idących z duchem tych nowych, przerażających czasów. Prawdziwe życie, poza złotą wieżą Desire, jest trudniejsze niż się wydaje. Dopiero niespodziewane i niestety fatalne spotkanie pozwoli Sabrinie otworzyć oczy, które do tej pory z uporem zaciskała. M. pojawi się nagle, tak od niej inny, tak zagadkowy...
 Na ścianie w siedzibie Desire wisiał ogromny napis MYŚLĘ POZYTYWNIE. Żaden z pracowników nigdy nie śmiał przeciwstawić się tej zasadzie.
PORZĄDEK RZECZY – Sabrina po raz pierwszy w życiu zdała sobie sprawę, że nie zna znaczenia tych słów.
Autor: Naomi Novik
Tytuł: Wybrana
Wydawnictwo: Rebis
Data premiery: 25 sierpnia 2015

Opis:

Naomi Novik, wychowywana na polskich bajkach i baśniach, wplata poznanych w nich bohaterów do swojej najnowszej powieści.
Agnieszka kocha swój dom w dolinie, swoją cichą wioskę położoną na peryferiach królestwa Polnii, niedaleko granicy z sąsiednią Rusją. Uwielbia okoliczne lasy i lśniącą błękitną rzekę. Niestety, w pobliżu rozpościera się także złowrogi i tajemniczy Bór, pełen złych mocy i drapieżnych stworów. Mieszkańcy doliny mogą liczyć tylko na to, że żyjący w odosobnieniu czarodziej zwany Smokiem nie dopuści do rozprzestrzeniania się zła. Jego pomoc oparta jest jednak na okropnym warunku - co dziesięć lat zabiera on z doliny jedną siedemnastolatkę, która będzie mu usługiwać w jego wieży.
Zbliża się dzień kolejnego wyboru. Agnieszka jest w grupie kandydatek i martwi się tym, że - zgodnie z przypuszczeniami mieszkańców - Smok zabierze jej przyjaciółkę Kasię, najpiękniejszą i najzdolniejszą z dziewczyn. Czarodziej jednak podejmuje inną decyzję...

Autor: Harry Sidebottom
Tytuł: Cesarski tron. Żelazo i rdza
Wydawnictwo: Rebis
Data premiery: 25 sierpnia 2015

Opis:

Twórca bestsellerowego Wojownika Rzymu powraca z serią, która zachwyci fanów George'a R.R. Martina i Bernarda Cornwella
Wiosna 235 roku. Świt nad Renem. Niespodziewane, brutalne morderstwo dokonane na cesarzu Aleksandrze i jego matce kładzie kres dynastii Sewerów.
Po raz pierwszy w historii rzymskiego imperium armia obwołuje cesarzem bohatera wojennego - Maksymina Traka. Kiedy bezlitosna wojna z barbarzyńcami na północy pochłania coraz więcej ludzi i pieniędzy, bunt oraz osobista tragedia doprowadzają cesarza do krwawej zemsty i... na skraj szaleństwa.
Żelazo i rdza, powieść rozpoczynająca kolejny - po uznanym, bestsellerowym "Wojowniku Rzymu" - cykl Harry'ego Sidebottoma, ukazuje świat okrutny, pełen intryg, namiętności, morderstw, zarazem jednak mocno zakorzeniony w historii.
Prozę Sidebottoma wyróżnia doskonałość warsztatu naukowego. - "The Times"Dynamiczna akcja i trzymający w nieustannym napięciu dramat. - "Guardian"

Autor: Emma Chase
Tytuł: Zniewoleni
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 26 sierpnia 2015

Opis:

Trzeci tom bestsellerowej serii Tangled.

Zawsze celuj w księżyc,
nawet jeśli nie trafisz, znajdziesz się
pomiędzy gwiazdami.

Dajcie znać, jeśli już słyszałyście tę opowieść: dziewczyna spotyka playboya, zakochują się w sobie, a niesforny dotąd kawaler mocno się dla niej zmienia. To zapewne świetna historia, ale nie nasza. Nasza jest dużo bardziej kolorowa.
Poznałem Dee i od razu wiedziałem, że jest wyjątkowa.
Ona jednak pomyślała, że jestem przeciętny – byłem jak każdy inny podrywający ją facet. Zajęło mi trochę czasu, by ją przekonać, że jest inaczej. Na szczęście okazało się, że seks jest mocnym argumentem.
Pewnie już wiecie jak kończy się ta historia. Ale najlepszy nie jest jej finał. Tylko to, co do niego doprowadziło.

Autor: C.C. Hunter
Tytuł: Wybrana o zmroku
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 27 sierpnia 2015

Opis:

W "Wodospadach cienia" Kylie odkryła świat o wiele dziwniejszy, niż kiedykolwiek mogłaby się spodziewać. Czy kiedykolwiek wyobrażała sobie, że jej najlepszymi przyjaciółkami będą wampirzyca i czarownica? Czy myślała, że będzie uciekać przed wrogiem i mierzyć się z własnym dziedzictwem i mocą? Czy kiedykolwiek śniła o dokonywaniu wyboru między wilkołakiem, który złamał jej serce, ale za wszelką cenę chce ją odzyskać, a półelfem, który był przy niej, ale wycofał się, zanim los dał im szansę?
Kylie musiała opuścić "Wodospady cienia" ze swoją rodziną. Gdy jej trop wpada najpotężniejszy wróg, dziewczyna widzi przed sobą tylko jedną możliwość: musi przejść przemianę i w pełni zawładnąć swoją mocą. Tylko to pozwoli jej powstrzymać Maria. Jej podróż ku własnej tożsamości nie zakończy się jednak, dopóki jej serce nie dokona ostatecznego wyboru. Wszystko zmierza ku tej decydującej chwili, gdy Kylie ostatecznie przypieczętuje swój los i na zawsze odda komuś serce.

Ostatni tom serii "Wodospady cienia".

14 komentarzy:

 1. Na czekam szczególnie na "Oddam ci słońce" oraz "450 stron", a dzięki Twojemu zestawieniu wiem, że nieświadomie czekałam na "Wybraną" :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi słyszeć, że dzięki mnie się czegoś dowiedziałaś ;)

   Usuń
 2. Widzę parę pokus dla siebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Parę pokus to mało powiedziane ;)

   Usuń
 3. ,,450 stron" oraz ,,Oddam ci słońce" zainteresowały mnie szczególnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Same perełki, ale najbardziej jestem ciekawa "450 stron", czytałam inną książkę tej autorki i jest genialna oby ta była taka sama...

   Usuń
 4. Dużo czytam o "Oddam Ci słońce", jestem tą książką bardzo zainteresowana :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo proszę o wsparcie akcji #ocalksiazki. To naprawdę mały gest, który może dać bardzo wiele nam, czytelnikom. Proszę zajrzeć, choć na chwilę!
  http://kultusarnie.blogspot.co.uk/2015/08/ocalksiazki.html

  OdpowiedzUsuń
 6. 450 stron i Oddam ci słońce, te z pewnością chcę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że większość osób jest zgodna, co do wyboru tych dwóch pozycji :)

   Usuń
 7. Wszystkie chciałabym przeczytać. I to w takiej kolejności, w jakiej je przedstawiłaś :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze ! Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Przeczytałeś pozostaw po sobie ślad !
Podoba Wam się mój blog, dodajcie go do obserwowanych i bądźcie na bieżąco :) Natomiast jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało! Na wszystkie chętnie odpowiem.

Copyright © 2016 Recenzje Mystic , Blogger