kwietnia 09, 2014

Zapowiedzi 3/2014


Przyszedł kwiecień i co tu czytać? Hmm... Oprócz książek, które mamy na półkach, przydadzą się jakieś perełki. A wśród nich, mogą znaleźć się książki, które wam dzisiaj zaproponuje. Tak więc czas na zapowiedzi kwietniowe, wiem trochę późno w tym miesiącu, ale jak to mówią lepiej późno, niż wcale. A więc wyszukałam ze stosu książek, które w kwietniu mają swoje premiery, te według mnie najciekawsze. Powiem tylko, że nie był to łatwy wybór. Przedstawiam siedem książek, które trzeba przeczytać. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Znajdziecie tu polskich i zagranicznych autorów, fantastykę, jak i powieści, które mierzą się z życiową problematyką. Jestem ciekawa, czy się ze mną zgadzacie? I jakie są wasze typy?
Autor:  Diane Chamberlain

Tytuł:  W słusznej sprawie
Data premiery:  10.04.2014
Wydawnictwo:  Prószyński Media


Opis:
Mocna dawka emocji, czyli nowa powieść w klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ! Jane jest wykształconą, pełną zapału opiekunką społeczną, która właśnie podjęła swoją pierwszą pracę. Ivy, jej podopieczna, razem z babką i starszą siostrą żyją w skrajnej biedzie. Fatalna sytuacja materialna tej rodziny sprawia, że Jane, zgodnie z obowiązującymi w Karolinie Północnej przepisami, ma doprowadzić do sterylizacji Ivy. Sytuacja się komplikuje, gdy dziewczyna zachodzi w ciążę... Czy uda jej się zachować przy sobie córeczkę i uchronić ją przed adopcją? Czy komukolwiek wolno ingerować w życie i przyszłość kobiety, nawet niepełnoletniej, jeśli z całego serca pragnie zostać matką? Co dzieje się w sytuacji, gdy problemy finansowe, rasa lub choroba dają „lepszym” prawo do ubezwłasnowolnienia „gorszej” jednostki? Jak dokonać słusznego wyboru między obowiązkiem a własnym sumieniem?
Autor:  Iwona Menzel  
Tytuł:  Szeptucha
Data premiery:  16.04.2014

Wydawnictwo: MG

Opis:
W zagubionych wśród nad biebrzańskich bagien Waniuszkach modlitwą i ziołami leczy stara Oleszczukowa. Kiedy niespodziewanie umiera, wieś oczekuje od jej wnuczki Oleny, że będzie kontynuowała rodzinną tradycję. Olena rezygnuje z marzeń o studiach medycznych i zostaje wioskową szeptuchą. Życie w Waniuszkach wciąż jeszcze opiera się na niewzruszonym fundamencie zasad, tradycji i Słowa Bożego. Wszystko ma tam swój ład, ludzie czynią to, co do nich należy, każdy wie, gdzie jest jego miejsce. Jednak nawet i do Waniuszek nieuchronnie nadciąga nowe. Legenda o tajemniczym pustelniku, który na uroczysku Łojmy zbierał popsute lalki i przybijał je do drzew, sprowadza do Waniuszek znanego filmowca z Warszawy, Alka Litwina. Olena pomaga mu odnaleźć ślady zagadkowego samotnika, uważanego przez okoliczną ludność za świętego. Choć szeptucha i reżyser żyją w dwóch zupełnie odmiennych światach, wspólne poszukiwania zbliżają ich do siebie. Olena znajduje w Alku przyjaciela i powiernika, z którym może się podzielić sekretami swojej sztuki lekarskiej i najskrytszymi myślami. Po raz pierwszy w życiu nie czuje się samotna...


Autor:  Robert Low  
Tytuł:  Zaprzysiężeni. Wilcze morze
Data premiery:  16.04.2014
Wydawnictwo:  Książnica


Opis:
Dołącz do Zaprzysiężonych - walecznych i żądnych przygód wikingów, którzy przemierzają niebezpieczne morskie szlaki aż po kraj świata. Drużyna wikingów przebyła morza i bezbrzeżne stepy w poszukiwaniu legendarnego skarbu władcy Hunów, Attyli. W walkach zginęło wielu członków załogi. Ci, którzy przetrwali morderczą wyprawę, wybierają na swego przywódcę najmłodszego z Zaprzysiężonych - Orma, zwanego Zabójcą Niedźwiedzia. Tylko on potrafi odczytać wyryte na runicznym mieczu wskazówki wiodące do największych bogactw świata. Zaprzysiężeni wyruszają w kolejną niebezpieczną podróż. Tym razem ich droga wiedzie przez Grecję aż do Jerozolimy. Od początku prześladuje ich jednak pech. Zanim dotrą do celu, będą musieli przemierzyć groźne wilcze morze, na które zapuszczają się tylko desperaci.

Autor:  P.C. Cast, Kristin Cast  

Tytuł: Klątwa Neferet
Data premiery: 16.04.2014
Wydawnictwo:  KsiążnicaOpis:
P. C. i Kristin Cast odkrywają mroczną tajemnicę najwyższej kapłanki Domu Nocy. Szesnastoletnia Emily Wheiler dorastała w XIX-wiecznym Chicago, otwartym na świat za sprawą zorganizowanej tam Wystawy Światowej. Nagła śmierć matki diametralnie zmienia jej życie. Skrzywdzona, lecz wciąż pragnąca miłości i swobody Emily ucieka z domu, by zacząć wszystko od nowa. Przybiera odmienne imię, a w jej umyśle rodzi się pragnienie, by zemścić się na mężczyźnie, któremu kiedyś ufała.Autor:  Brandon Sanderson   

Tytuł:  Droga królów
Data premiery:  30.04.2014
Wydawnictwo:  Mag


Opis:
Chirurg, zmuszony do porzucenia swej sztuki i zostania żołnierzem w najbardziej brutalnej wojnie od niepamiętnych czasów. Skrytobójca, morderca, który płacze, kiedy zabija. Oszust, młoda kobieta, skrywająca za płaszczem z kłamstw swoją prawdziwą naturę. Arcyksiążę, wojownik, owładnięty żądzą krwi. Świat może się zmienić. Ta czwórka jest kluczem do przyszłości. Jeden z nich może przynieść zbawienie. Drugi doprowadzi do zagłady.

Autor: Marie Lucas  

Tytuł: Między teraz a wiecznością. Poza czasem
Data premiery: 30.04.2014
Wydawnictwo: Egmont Polska


Opis:
A jeśli mieszkańcy zaświatów chcą ci coś powiedzieć... ? Szesnastoletnia Julia najchętniej zapomniałaby o swoim dotychczasowym życiu. Dlatego w nowej szkole udaje beztroską dziewczynę z zamożnej rodziny i znajduje sobie przyjaciół, którzy nie zadają zbyt wielu pytań. Wkrótce zdobywa też chłopaka – przystojnego, popularnego Feliksa. Niestety Julia nie może przestać myśleć o Nikim, którego poznała pierwszego dnia w szkole. Chłopak skrywa jakąś mroczna tajemnicę, wszyscy schodzą mu z drogi i nie odpowiadają na pytania o niego. Pewnego dnia Niki zagaduje Julię. Ma dla niej wiadomość od jej dziadka. Tyle że dziadek Julii nie żyje... Cudowna, wywołująca gęsią skórkę historia miłości.


Autor:  Agnieszka Lingas-Łoniewska

Tytuł:  Łatwopalni 2. Przebudzenie
Data premiery: 9.04.2014
Wydawnictwo: Filia


Opis:
"Kiedyś się przebudzisz i dojdziesz do wniosku, że możesz nabrać powietrza w płuca i nie czujesz już tego nieznośnego bólu. Zrozumiesz, że właśnie nadszedł dla ciebie nowy dzień. Po tym przebudzeniu już wszystko będzie inne, bardziej przyjazne i mniej bolesne. Ale całej przeszłości nigdy nie wymażesz". Bohaterowie "Łatwopalnych" zmagają się z własną przeszłością, teraźniejszością, budując mozolnie szczęśliwą przyszłość. Jarek, Monika, Sylwia, Bernie, Grzesiek, Dorota. Życie wymaga poświęceń i szybkich decyzji. Jednak czy wszyscy są na to gotowi? Kontynuacja historii o gorącej miłości w malowniczych klimatach Dolnego Śląska.

20 komentarzy:

 1. UUUUUU wikingowie *__* Proponuję zacząć od "Zaprzysiężeni. Wilcze morze" bo jestem tej książki bardzo ciekawa :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak myślałam właśnie, aby od niej zacząć..

   Usuń
 2. Ja jak zwykle najbardziej na Egmontowe nowości czekam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No w tym miesiącu mają świetną perełkę :)

   Usuń
 3. Łatwopalni 2. Przebudzenie jest świetna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm... Mam nadzieję, że się niedługo o tym przekonam...

   Usuń
 4. "W słusznej sprawie" i "Między teraz a wiecznością" to moje typy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Między teraz a wiecznością" - brzmi cudownie! Aww... ♥

  shelf-of-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj brzmi ciekawie... Mam nadzieję, że będzie świetna...

   Usuń
 6. Wszystkie chciałabym mieć! :) Tylko za mało pieniędzy w portfelu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na pewno sięgnę po "Klątwę Neferet" <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na pewno też... W sumie to czekam do września na kolejny tom Domu Nocy

   Usuń
 8. "W słusznej sprawie" marzy mi się przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się marzą wszystkie ;) Ale jak zwykle brak funduszy...

   Usuń
 9. Same perełki, chciałabym wszystkie, ale poczekam na Twoje opinie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może w niedługim czasie się pojawią, zobaczymy...

   Usuń
 10. Na jedną na pewno bym się nie zdecydowała.
  Dlatego... Biorę wszystkie!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jak ja!! Nie można tak po prostu wybrać jednej...

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze ! Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Przeczytałeś pozostaw po sobie ślad !
Podoba Wam się mój blog, dodajcie go do obserwowanych i bądźcie na bieżąco :) Natomiast jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało! Na wszystkie chętnie odpowiem.

Copyright © 2016 Recenzje Mystic , Blogger