stycznia 08, 2014

Gra Anioła, C.R. Zafón.

Witam :) Na imię mi Julia, lat 14. Paulina pozwoliła być mi tutaj na staż, w tym jakże miłym towarzystwie :)
Bez zbędnych rzeczy. Jeszcze wspomnę, że preferuję fantasy, horrory, wszystko co ... nietypowe i niezwykłe. Za to nie lubię książek monotonnych, o życiu, wojennych...Nie oceniam po zakładce. Gdy wchodzę do biblioteki i przemierzam korytarze, dotykam regałów, zamykam oczy, i pozwalam ciągnąć się za rękę losami....


Czujecie czasami, że jakaś książka zawładnęła całkowicie waszymi zmysłami ? Że doskonale wpasuje się w was, a wy w nią ? Że nienawidzicie tego momentu, gdy docieracie do końca ? ... Ja mam tak z "Grą Anioła".

Jest to druga część trylogii Cmentarza Zapomnianych Książek, ale można je czytać w dowolnej kolejności.
Ja trzymam się tradycji. Autor bardzo lubi stare dzieje, co odczuwa się czytając jego książki. Akcja "Gry Anioła" rozgrywa się w połowie 20 wieku.

"Młody pisarz, żyjący niespełnioną miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i być może coś więcej..." <- Ale to zbyt mało...

 Mając nadzieję na dobry start, David pracuje w małej redakcji. Dostrzega go jego szef, zapewne dzięki dobremu przyjacielowi Davida, panu Vidal'owi. Udaje się. David pisze swoje pierwsze strony w karierze. Za to czeka odrzucenie pozostałych pracowników. W końcu ląduje na ulicy, ale niebawem czeka go jeszcze jedna szansa. Zawiązuje kontrakt z firmą wydawniczą, pisząc serię książek pod pseudonimem. Jednak pewna osoba wie, że kryje się w nim wielki potencjał. Proponuje mu na początku banalną umowę, na której David ma napisać książkę, za 100 000 franków. Podejrzany pan Corelli, zdobywając jego zaufanie, leczy we śnie tajemniczą chorobę David'a. Zdezorientowany chłopak zgadza się na propozycje. Odtąd zaczyna się największy koszmar w jego życiu. Niespełniona miłość, niebezpieczeństwo, ludzie, śmierć...

W każdej książce poznajemy osobną historię, równo niezwykłą i związaną z jednym tajemniczym i od wieków zapomnianym miejscem. Historie tak na prawdę się łączą, ale można tzw. ogarnąć je dopiero w 3 części. Właściwie, to tam nadchodzi prawda. Prawda o całym mroku tej trylogii. Ale też piękno wszystkich uczuć, jakie istnieją w naszych umysłach.

Cała książka jest jak labirynt, labirynt słów i gry. Tylko się nie zgub ! Mimo to zupełnie cię wciągnie, czy tego chcesz, czy nie. Czujesz, że żyjesz drugi raz, a przy okazji poznajesz dawne życie. 

Autor wg mnie jest po prostu wybitny. Teraz poluję na inne jego dzieła...
Nie mam pojęcia, jak można w tak doskonały sposób, zawrzeć wszystko w książce. A może mam ? ...

Dosyć krótko, bo tak na prawdę, najpiękniejszych chwil nie da się opisać słowami. 
Jeśli chcesz poznać ukryte i zapomniane tajemnice dawnej Barcelony...Przeczytaj tą książkę. I daj się jej porwać.

Moja ocena:  11/10
Wydawnictwo: MUZA
Rok wydania: 2008

6 komentarzy:

 1. lubie książki które rozgrywają się w dawnych czasach więc może się na nią skuszę!:)

  obserwuję i liczę na to samo :)
  amolsandamols.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Będą z Ciebie ludzie, miło że Paulina wzieła Cię na staż hehe
  A książka wydaje się być ciekawa, poszukam w bibliotece!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Powinna być, jeśli znalazła się w mojej szkole w takiej małej wsi...;)

   Usuń
 3. Jeszcze dużo nauki przed Tobą, ale dasz radę :P
  Clarissa

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze ! Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Przeczytałeś pozostaw po sobie ślad !
Podoba Wam się mój blog, dodajcie go do obserwowanych i bądźcie na bieżąco :) Natomiast jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało! Na wszystkie chętnie odpowiem.

Copyright © 2016 Recenzje Mystic , Blogger