maja 05, 2015

Zapowiedzi 5/2015


Zauważyliście, że maj to miesiąc, w którym wszystko wraca do życia? Wydawcy chyba też o tym wiedzą, bo obrodzili w niesamowite premiery. To pierwsze tak długie zapowiedzi, gdzie aż zgroza, osiemnaście książek jest! Prawdziwe bum wydawnicze. A co za tym idzie biedne te nasze portfele, bankructwo murowane. Zatem nie zamęczam was i zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami, które sama chciałabym mieć u siebie na półce.

A oto one:Autor: Gena Showalter
Tytuł: Alicja. Królowa zombi
Wydawnictwo: Mira
Data premiery: 6 maja 2015

Opis:

Mam plan. Tym razem unicestwimy zombi raz na zawsze. Albo oni, albo my – inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. Przeżyłam koszmar, ale przetrwałam. Naiwnie założyłam, że teraz poznam, czym są szczęście i miłość. Straciłam czujność, a wtedy okazało się, że niektórzy ludzie są gorsi niż zombi. Czas rozpocząć ostateczną rozgrywkę. To będzie bitwa o wszystko, co kocham. Jeśli będę musiała poświęcić życie – nie zawaham się ani sekundy.
Autor: Cecelia Ahern
Tytuł: Kiedy cię poznałam
Wydawnictwo: Akurat
Data premiery: 6 maja 2015

Opis:

Jasmine kocha swoją pracę i dotkniętą zespołem Downa siostrę. Zmuszona do odejścia z pracy stwierdza, że miłość do siostry to za mało, by nadać sens jej życiu. Rozpaczliwie próbuje znaleźć coś, co wypełniłoby bolesną pustkę. W bezsenne noce podgląda sąsiada z przeciwka, Matta Marshalla, znanego radiowego didżeja. Jasmine szczerze nienawidzi go za to, że podczas jednej z audycji nie zareagował na złośliwe komentarze dotyczące osób z zespołem Downa. Zawieszony za wybryki na antenie Matt pije, awanturuje się, jest utrapieniem dla okolicy. Zbieg okoliczności sprawia, że Jasmine coraz lepiej go poznaje i zaczyna po trosze uczestniczyć w jego życiu. Każde z nich zmaga się z innymi przeciwnościami, każde musi pokonać inne problemy, ale ku swojemu zaskoczeniu odkrywają, że mogą być dla siebie wsparciem i że niechęć od przyjaźni dzieli niekiedy tylko jeden krok.

Autor: Christianna Brand
Tytuł: Niania
Wydawnictwo: Znak emotikon
Data premiery: 6 maja 2015

Opis:

Kto zapanuje nad nieznośną gromadką dzieci pana Brown? Tylko jedna jedyna osoba jest w stanie z nimi wytrzymać – niania Matylda. Włosy ma upięte z tyłu głowy w kok sterczący jak uchwyt czajniczka, nos do złudzenia przypomina dwa ziemniaki, a z przodu wystaje jej jeden ogromny ząb. Wygląda jak prawdziwa czarownica.
Jak poradzi sobie z niesfornymi dzieciakami? Czy niani uda się je zaczarować?
Na podstawie opowieści o niani Matyldzie powstały dwa uwielbiane przez dzieci i rodziców filmy "Niania" oraz "Niania i wielkie bum".Autor: Jakub Ćwiek
Tytuł: Kłamca. Papież sztuk
Wydawnictwo: SQN
Data premiery: 6 maja 2015

Opis:

Jubileusz bestsellerowego cyklu! To już dziesięć lat od kiedy pierwszy tom Kłamcy zagościł na półkach i w sercach czytelników. Loki – nordycki bóg kłamstwa na usługach aniołów, a także, mimochodem, bohater pięciu książek, komiksu i gry karcianej – nie ma czasu świętować. Oto bowiem przyjdzie mu się zmierzyć z jednym z największych swoich wrogów. W dodatku na własne życzenie, bo wszystko wskazuje na to, że Dezyderiusza Crane'a, samozwańczego boga popkultury, stworzył omyłkowo nie kto inny jak Loki właśnie. Teraz rozpoczyna się gra z czasem, tym trudniejsza, że z każdą chwilą nowy bóg coraz lepiej poznaje swoje możliwości. Jego główną mocą jest kontrola nad narracją, a nawet. . . nad całą opowieścią. Jubileuszowa powieść o Lokim to wariacka jazda bez trzymanki umiejscowiona fabularnie pomiędzy opowiadaniami z drugiego tomu. Pełna gościnnych występów, ciętych bon-motów i będących wyznacznikiem serii popkulturowych nawiązań usatysfakcjonuje wszystkich miłośników Kłamcy.
Autor: Asa Larsson, Ingela Korsell
Tytuł: PAX. Tom 1. Pal przekleństwa
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data premiery: 6 maja 2015

Opis:

Bohaterami tej urban fantasy są bracia, jedenastoletni Alrik i dziewięcioletni Viggo, którzy mieszkają w rodzinie zastępczej na szwedzkiej prowincji. Wkrótce okazuje się, że życie w małym miasteczku może być o wiele bardziej ekscytujące, niż mogłoby się wydawać.
Udziałem chłopców stają się przygody groźne i niesamowite jak w horrorze, związane z podziemną magiczną biblioteką i tajemną historią ich nowego miejsca zamieszkania. Wartka, pełna przygód i magii akcja oraz sugestywne komiksowe ilustracje Henrika Jonssona sprawiają, że od książki trudno się oderwać nie tylko młodym czytelnikom.
Pierwsza część dziesięciotomowego cyklu "PAX".
Autor: Asa Larsson, Ingela Korsell
Tytuł: PAX. Tom 2. Grim
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data premiery: 6 maja 2015

Opis:

Mieszkający w prowincjonalnym miasteczku nastoletni bracia Alrik i Viggo zostają strażnikami magicznej podziemnej biblioteki. Złe siły jednak nie próżnują – tajemniczy potwór zagraża mieszkańcom miasta. Bracia muszą spojrzeć w głąb siebie, by oswoić lęki i jak najlepiej wykorzystać magiczne umiejętności. Szkolny tyran Simon ze swymi poplecznikami nie ułatwiają im tego zadania...
Akcja książek toczy się w szybkim tempie, dostosowanym do młodych odbiorców, a komiksowe ilustracje przemawiają do czytelnika ikonicznym, wizualnym językiem.
Druga część bestsellerowej szwedzkiej serii urban fantasy zatytułowanej "PAX".
Autor: Leena Parkkinen
Tytuł: PS Nie szukajcie mnie
Wydawnictwo: Świat Książki
Data premiery: 8 maja 2015

Opis:

Latem 1947 roku na wyspie Fetknoppen z morza zostają wyłowione zwłoki nastoletniej Kersti. Policja szybko aresztuje podejrzanego: Sebastiana Valtera, starszego brata osiemnastoletniej Karen, do której na zawsze przylega etykietka „siostry mordercy”. Sześćdziesiąt pięć lat później Karen ucieka z domu swojego syna Erika, wsiada do błękitnego plymoutha fury rocznik 1956 i jedzie na Fetknoppen, aby tam poskładać puzzle w logiczną całość i ustalić, kto naprawdę zamordował Kersti.
Wkrótce staje się świadkiem napadu na warsztat samochodowy i w dalszą drogę zabiera ze sobą jedną z włamywaczek, siedemnastolatkę w zaawansowanej ciąży. Tak zaczyna się niezwykła przyjaźń kompletnie różnych od siebie kobiet i podróż, której finału nie przewidziałaby żadna z nich.
Autor: Kiera Cass
Tytuł: Następczyni
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 13 maja 2015

Opis:

Dwadzieścia lat temu America Singer wzięła udział w Eliminacjach i zdobyła serce księcia Maxona. Teraz nadszedł czas, by swoje Eliminacje zorganizowała księżniczka Eadlyn. Eadlyn nie oczekuje, że jej Eliminacje będą choć odrobinę przypominać bajkową historię romansu jej rodziców. Jednak gdy rozpoczyna się rywalizacja, dziewczyna odkrywa, iż znalezienie szczęśliwego zakończenia nie jest tak niemożliwe, jak zawsze się spodziewała.
Autor: Colleen Hoover
Tytuł: Maybe someday
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 13 maja 2015

Opis:

On, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki, postanawia ją bliżej poznać. Ona, Sydney, ma poukładane życie: studiuje, pracuje, jest w stabilnym związku. Wszystko to rozpada się na kawałki w ciągu kilku godzin.
Wkrótce tych dwoje odkryje, że razem mogą stworzyć coś wyjątkowego. Dowiedzą się także, jak łatwo złamać czyjeś serce...
"Maybe Someday" to opowieść o ludziach rozdartych między „może kiedyś” a „właśnie teraz”, o emocjach ukrytych między słowami i o muzyce, którą czuje się całym ciałem.
Autor: Cassandra Clare, Holly Black
Tytuł: Magisterium. Tom 1. Próba żelaza
Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 13 maja 2015

Opis:

Pierwsza z czterech powieści autorki bestsellerowej powieści dla młodzieży – Cassandry Clare.
Dwunastoletni Callum mieszka ze swoim ojcem, który niegdyś był magiem, lecz po śmierci żony zrezygnował z czarów i postanowił wychować swojego syna jak zwykłego chłopca, ignorując budzące się w nim magiczne zdolności. Kiedy Call zostaje wezwany na obowiązkowy egzamin do Magisterium – szkoły magii, Alastair przekonuje syna, że ten powinien za wszelką cenę uniknąć rekrutacji, by nie mieć żadnych związków z niebezpiecznym magicznym światem. Pomimo katastrofalnego przebiegu egzaminu Callum zostaje przyjęty do Magisterium i zostaje uczniem Mistrza Rufusa.
W szkole magii chłopiec zaprzyjaźnia się Aaronem i Tamarą, z którymi wspólnie zgłębia tajniki czarów i podchodzi do coraz bardziej wymagających sprawdzianów. Pomimo niepokornego charakteru i licznych wątpliwości dotyczących pobytu w szkole, Callum radzi sobie coraz lepiej i zaczyna traktować Magisterium jak swój drugi dom. Pewnego dnia magowie prowadzący szkołę odkrywają, że Aaron nie jest zwykłym uczniem, potrafi bowiem panować nad magią chaosu. Oznacza to, że chłopiec jest Makarem, szczególnym rodzajem maga, na którego wszyscy czekają, licząc, że przeciwstawi się Wrogowi Śmierci. Początkowo ta wiadomość wzbudza entuzjazm, jednak wkrótce Aaron zostaje porwany, zaś Call i Tamara ruszają mu na pomoc.
Chłopiec musi odnaleźć zaginionego przyjaciela, mierząc się nie tylko z siłami zła, lecz także z własną przeszłością. Odkrywa niejasne okoliczności śmierci swojej matki, a także dowiaduje się o swoich owianych tajemnicą związkach z Wrogiem Śmierci. Poznana prawda postawi pod znakiem zapytania zarówno jego dalszy pobyt w szkole, jak i relację z ojcem.

Autor: Matthew Jobin
Tytuł: Nethergrim
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 13 maja 2015

Opis:

Pierwszy tom nowej serii fantasy dla młodzieży. Dla fanów "Zwiadowców" i "Opowieści z Narnii".
Wszyscy w Moorvale wierzą w legendę, że odważny rycerz Tristan i sławny mag Vithric w czasie wielkiej wojny, lata temu pokonali zło uosobione przez Nethergrima, inaczej zwanego Otchłannym, Kołyskowym Złodziejem czy Klątwą Matek, który porywał i więził niewinne dzieci. Do dziś śpiewane są pieśni o Tristanie i Vithricu, a na cześć bohaterów organizuje się niezliczone święta i festiwale. Jednak znowu dzieje się coś złego. Znikają zwierzęta, pozostają po nich tylko kości. Zaczynają ginąć dzieci. Szepty zamieniają się w krzyk. Nethergrim powrócił!

Autor: Sandy Hall
Tytuł: Musimy coś zmienić
Wydawnictwo: Pascal
Data premiery: 13 maja 2015

Opis:

Pełna humoru historia miłosna opowiedziana z 14 punktów widzenia!
Lea i Gabe są dla siebie stworzeni. Słuchają tej samej muzyki, lubią identyczne jedzenie i mają podobne poczucie humoru. Niestety, oboje są bardzo nieśmiali, a w dodatku Gabe skrywa pewien sekret. Między nimi aż iskrzy, a wszyscy wokół to zauważają. Oni sami nigdy by nie przypuszczali, że tak wiele osób trzyma za nich kciuki. Bariści śledzą rozwój ich znajomości jak serial telewizyjny. Kierowca autobusu opowiada o nich swojej żonie. Kelnerka podstępem sadza ich przy jednym stoliku. Nawet wiewiórka uważa, że byliby idealną parą.
Kiedy Lea i Gabe w końcu zrozumieją, że łączy ich niezwykłe uczucie?
Które z nich zdecyduje się zrobić pierwszy krok?
Czy nie będzie już wtedy za późno?
Autor: James Patterson, Chris Grabenstein
Tytuł: Treasure Hunters. Łowcy skarbów
Wydawnictwo: Znak emotikon
Data premiery: 14 maja 2015


Opis:

Zdobywanie skarbów jest ekstra dopóki nie musisz ścigać się z czasem. I z piratami. Bick, Beck, Burza i Tommy od dziecka mieszkają na statku. Od kiedy ich rodzice zaginęli, sami poszukują skarbów. Muszą natychmiast odnaleźć:
1. wrak pełen złota
2. legendarne kosztowności
3. skradzione dzieła sztuki
4. zaginionych rodziców (!!!)
Jak rodzeństwo poradzi sobie z przemytnikami i tajnymi agentami? Dlaczego Zguba to złe imię dla statku? Kim są nurkujący nindża piraci? I czy może być lepszy obiad, niż hamburger z frytkami i pizza?
Autor: Amy Engel
Tytuł: Misja Ivy
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akapit Press
Data premiery: 16 maja 2015

Opis:

Szesnastoletniej Ivy Westfall nikt nie pyta, czy syn prezydenta Lattimera to jej wymarzony kandydat na męża. Sprawa jest przesądzona. Zostanie żoną śmiertelnego wroga. To smutny los dla młodej dziewczyny, ale też trudno o lepszą okazję, by zadać tyranii morderczy cios.
Autor: Jadwiga Wojtczak-Jarosz
Tytuł: Kobiety Afryki - obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały. Cz. 2
Wydawnictwo: Psychoskok
Data premiery: 17 maja 2015

Opis:

Druga część książki „Kobiety Afryki, obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały", to zdecydowanie książka dla dorosłych. Autor nie szczędzi nam wrażeń i opisów drastycznych scen, nieznacznie tylko złagodzonych w dialogach dzięki empatii dyskutantów, znanych nam już z pierwszej części oraz stosowanych przez nich fachowych medycznych określeń. Odwiedzając szpitale odkrywamy przed Czytelnikiem świat młodocianych prostytutek; ich młody wiek szokuje, chociaż jest tak charakterystyczny dla Afryki. W szpitalach większych ośrodków uniwersyteckich zauważyć można oznaki wielkiego postępu: są instytuty badawcze, pojawia się dobra aparatura do badań diagnostycznych i naukowych. Czytelnik może zaobserwować również pierwsze rozpoznawalne objawy AIDS w Afryce.Autor: Patrycja Balcerzak
Tytuł: Sześć przeszkód
Wydawnictwo: Psychoskok
Data premiery: 27 maja 2015

Opis:

Z domu dziecka ucieka Damian Markowski, chłopak Nili Plisz, bohaterki powieści „Sześć przeszkód” Patrycji Balcerzak. Jego zniknięcie jest dla dziewczyny bolesne, ponieważ jej wybranek serca dał dyla bez słowa, w dodatku tuż po jej piętnastych urodzinach. Nila próbuje jakoś żyć, jednak nie jest w stanie całkowicie zapomnieć o Damianie. Nadzieję na odnalezienie go daje korespondencja od niejakiego Daniela Dunaja, w której Nila znajdzie sześć zagadek. Rozwiązanie ich ma wyjaśnić tajemnicze zniknięcie Damiana. Pomaga jej przyjaciółka Kamila, a później Piotrek Dunaj, chłopak uderzająco podobny do Daniela…
Droga do wyjaśnienia całej sprawy będzie nie tylko trudna, ale i niebezpieczna. Czy uda się ją pokonać i dokąd doprowadzi bohaterów książki?
Odpowiedź znajdziecie na stronach „Sześciu przeszkód”.
14 komentarzy:

 1. Akurat ta pozycja autorstwa Ćwieka mnie nie interesuje ;) Ale czekam na trzeciego Dreszcza... Nathergrim mi się podoba, ale chyba już nie nadaję się do kategorii wiekowej, która jest grupą docelową tej książki. Może kiedyś się skuszę, ale na razie niet...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiek nie ma znaczenia :) Ważne żeby czerpać radość z czytania ;)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Kusi i to bardzo :) Tylko skad wziąć tyle funduszy na zakup tych pozycji...

   Usuń
 3. Przede wszystkim ,,Kiedy cię poznałam"! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pierwszym miejscu mam inne pozycje :)

   Usuń
 4. "Alicja królowa zombi" i "Następczyni" już zamówione :D Nie mogę się doczekać kiedy wpadną w moje ręce :D
  "Próba żelaza" - właśnie czekam i umieram z niecierpliwości :P
  "Nethergrim" - jestem jej bardzo ciekawa :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle nowości, aż ciężko się na konkretną zdecydować :)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Ja widzę sama pokusy, którym ciężko się oprzeć ;)

   Usuń
 6. Maj obfituje w nowości, szczególnie ciekawią mnie "Próby ognia", "Następczyni" i "Maybe someday". Mam nadzieję, że uda mi się je przeczytać. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby tylko znaleźć czas na te wszystkie książki, to będzie połowa sukcesu :)

   Usuń
 7. Anonimowy07 maja, 2015

  Mnie zainteresowały dwie pozycje

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze ! Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Przeczytałeś pozostaw po sobie ślad !
Podoba Wam się mój blog, dodajcie go do obserwowanych i bądźcie na bieżąco :) Natomiast jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało! Na wszystkie chętnie odpowiem.

Copyright © 2016 Recenzje Mystic , Blogger