września 09, 2015

Zapowiedzi 10/2015
Wrzesień wita nas wspaniałymi premierami. Spośród tylu wspaniałych książek ciężko wybrać tylko kilka. Dlatego ostrzegam... szykujcie portfele, zbierajcie kieszonkowy i drobne rozsypane po kątach, nadchodzą ciężkie czasy dla naszych kieszeni. Teraz kiedy wieczory są coraz dłuższe, przynajmniej będzie więcej czasu na czytanie. W końcu idealny wieczór, to ten spędzony z dobrą książką. Więcej nie przedłużam, czas sprawdzić, co przygotowali dla nas wydawcy, na te długie ciemne i deszczowe dni...


A moje propozycje wyglądają tak:
Autor: James Dashner
Tytuł: Próby ognia
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data premiery: 2 września 2015

Opis:

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.
„Próby Ognia” to drugi tom serii „Więzień labiryntu” amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się światowym bestsellerem i została przeniesiona na ekran filmowy przez wytwórnię Twentieth Century Fox.
„Więzień labiryntu” skończył się niezwykle emocjonalnym zwrotem akcji, który sprawia, że wszyscy miłośnicy serii w napięciu oczekują na spotkanie z kolejną przygodą.
„Próby Ognia” przynoszą jeszcze więcej napięcia, pułapek i mylnych tropów niż „Więzień labiryntu”, przez co trzymają czytelnika w nieustannym napięciu aż do ostatniej strony.
Znalezienie wyjścia z labiryntu miało być końcem.
Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Ale DRESZCZ jeszcze nie zakończył eksperymentów. Faza Druga się rozpoczyna. Czas na próby ognia.
Tu nie ma reguł, nie znajdziesz pomocy. Przetrwasz albo zginiesz.
Streferzy mają dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko - najbardziej spaloną część świata. Ale DRESZCZ przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek.
Ich przyjaźnie zostaną wystawione na próbę.
Wzajemne zaufanie zostanie zniszczone.
Muszą być gotowi na wszystko.
Tym bardziej, że pojawiło się też nowe zagrożenie – inna grupa, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. A są zdeterminowani, aby przetrwać.
Dlatego wciąż nie można przestać uciekać.

Autor: Lissa Price
Tytuł: Ender
Wydawnictwo: Albatros
Data premiery: 9 września 2015

Opis:

Kontynuacja powieści "Starter".
Los Angeles po wojnie bakteriologicznej, którą przeżyli dzięki szczepieniom jedynie Enderzy, ludzie w wieku od kilkudziesięciu do nawet dwustu lat, oraz Starterzy, czyli dzieci i młodzież. Dla Midlerów, czyli średniej generacji, bardziej odpornej, zabrakło szczepionki.
Callie, dawniej bezdomna, mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała...


Autor: Amanda Maciel
Tytuł: Tease. Nikogo nie zabiłam
Wydawnictwo: Muza
Data premiery: 9 września 2015

Opis:

Powieść, która porusza aktualny problem przemocy psychicznej w szkole.
Książka inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, którą trzeba przeczytać, i o której należy rozmawiać.
Sara i troje innych uczniów liceum zostało oskarżonych o psychiczne znęcanie się nad swoją koleżanką, które w konsekwencji pchnęło ją do popełnienia samobójstwa. Sara jest napiętnowana i uznana za winną przez swoich kolegów, miejscową społeczność i media.
W wakacje poprzedzające klasę maturalną, między spotkaniami z prawnikami i sądową psychoterapeutką, Sara musi się zastanowić nad wydarzeniami, które doprowadziły do tej tragedii.
Jaką rolę w niej odegrała? Czy znajdzie sposób, aby pójść dalej mimo poczucia, że jej życie się skończyło?


Autor: Gayle Forman
Tytuł: Ten jeden rok
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data premiery: 9 września 2015

Opis:

Kolejna książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”.
Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?
„Ten jeden rok” to kontynuacja książki „Ten jeden dzień”. Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.


Autor: Rachel Van Dyken
Tytuł: Wstyd
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 10 września 2015

Opis:

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college'u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i niewarta miłości.
Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic.
Między nimi jest mnóstwo ciemności... i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać...
Ostatni, najmroczniejszy tom trylogii Zatraceni. Tom, w którym wiele dziewczyn po trudnych przeżyciach odnajdzie siebie.


Autor: Suzanne Young
Tytuł: Program. Część 1. Plaga samobójców
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 23 września 2015

Opis:

Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień.
Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program.
Mroczna, dystopijna powieść z romansem w tle.

Autor: Gayle Forman
Tytuł: Byłam tu
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data premiery: 23 września 2015

Opis:

Najnowsza powieść autorki bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz
Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody Reynolds, zmagającej się z samobójstwem najlepszej przyjaciółki. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „czemu Meg odebrała sobie życie?” rzuci Cody w wir podróży tropem przyjaciółki, która z zapyziałego miasteczka wyjechała na prestiżowe studia, ale też do granic samopoznania i na spotkanie z wielkim niebezpieczeństwem. Bohaterka będzie zmuszona zakwestionować wszystko, co dotąd uważała za pewnik. Nie tylko swoją relację z wspaniałą, charyzmatyczną Meg – ale i znaczenie takich pojęć, jak życie, miłość, śmierć i przebaczenie.


Autor: Suzanne Collins
Tytuł: Gregor i przepowiednia zagłady
Wydawnictwo: IUVI
Data premiery: 23 września 2015


Opis:

Od chwili gdy Gregor przypadkiem trafił do niezwykłej krainy pod Nowym Jorkiem, minęło kilka miesięcy. Chłopiec poprzysiągł sobie, że nigdy tam nie wróci.
Kiedy Podziemni potrzebują pomocy – w związku z kolejną przepowiednią, tym razem o złowieszczym białym szczurze imieniem Mortifer – zdają sobie sprawę, że jedynym sposobem, by sprowadzić Gregora pod ziemię i zapobiec nieszczęściu, jest... porwanie Botki.
Gregor podejmuje wyzwanie i wraz z nietoperzem Aresem oraz nieposkromioną księżniczką Luksą wyrusza na poszukiwanie morderczego szczura Mortifera. Znajdzie się w sytuacjach, gdy zagrożone będzie to, co dla niego najdroższe, i stanie przed decyzjami o życiu i śmierci, od których będzie zależał los Podziemia.

Autor: Guillermo del Toro, Daniel Kraus
Tytuł: Trollhunters. Łowcy trolli
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data premiery: 23 września 2015

Opis:

Jim Sturges jest typowym nastolatkiem z przedmieść San Bernardino. Ma żenująco opiekuńczego ojca oraz najlepszego kumpla imieniem Tubby, z którym łączy go nienawiść do wszelkiej udręki (na przykład do lekcji WF).
Na dodatek podkochuje się w dziewczynie, która nawet nie wie o jego istnieniu. Jednak wszystko zmienia się, kiedy tajemnica sprzed lat powraca, zagrażając każdemu w tym pozornie sennym miasteczku. Wkrótce Jim dołącza do grupy niezwykłych (i trochę nieludzkich) bohaterów, by podjąć walkę z potworami, o których istnieniu nie miał pojęcia.
W wyobraźni dwóch geniuszy horroru, Guillermo del Toro i Daniela Krausa, zrodziła się ilustrowana powieść o grozie, która czai się w niewidocznych kryjówkach, idealna dla nastoletnich czytelników i fanów Labiryntu fauna.


Autor: Amy Ewing
Tytuł: Klejnot
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: wrzesień 2015

Opis:

Klejnot to bogactwo. Klejnot to piękno. Klejnot to arystokracja. Jednak dla dziewcząt takich jak Violet Klejnot oznacza coś innego – niewolę. Violet jest surogatką, a jej przeznaczeniem jest urodzić dziecko jednej z arystokratek, dla szlachty bowiem tylko jedna rzecz jest ważniejsza od reputacji – posiadanie dziedzica. Wychowana w najbiedniejszym kręgu Samotnego Miasta, Violet została odebrana rodzinie i umieszczona w jednym z Magazynów, gdzie odebrała należyte wykształcenie i została przygotowana do nowej roli. A przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Kupiona na Aukcji przez Diuszesę Jeziora, Violet trafia do pięknego pałacu i bardzo szybko przekonuje się, że za olśniewającą fasadą ukrywa się świat dalece bardziej okrutny, niż mogłaby przypuszczać. Pozbawiona praw, odziana w piękne suknie dziewczyna jest tylko zabawką w rękach okrutnej szlachcianki, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Violet nie chce rodzić cudzego dziecka, ale w Klejnocie za nieposłuszeństwo grozi śmierć…10 komentarzy:

 1. Tease już za mną:) Serdecznie polecam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie jest w drodze :) Mam nadzieję, że szybko do mnie dojdzie :D Już nie mogę się doczekać lektury :P

   Usuń
 2. Powieści Forman - obowiązkowo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez na nie poluje, może uda się szybko je pozyskać...

   Usuń
 3. Jestem zaskoczona ilością naprawdę ciekawych powieści, jakie wydawnictwa oferują na jesień. Będzie co robić przy piciu gorącej herbaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Będzie co robić, w deszczowe wieczory... Tym bardziej, że w tym roku bardzo szybko zimno się zrobiło... Czyżby wydawcy przewidzieli taką pogodę?? ;)

   Usuń
 4. "Tease" kupię z pewnością, chętnie przeczytałabym też "Wstyd" pierwsze dwa tomy za mną :) i chociaż nie porwały mnie to jednak chciałabym doczytać serię do końca :) "Plaga samobójców" też mnie intryguje, rozważam czy ją przeczytać :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wstyd" polecam gorąco, piękny finał serii :) Na "Tease" czekam, powinno niedługo do mnie dotrzeć... "Plaga samobójców" również niedługo powinna być u mnie ;) A reszta no cóż, może z czasem pojawi się na półce...

   Usuń
 5. Ender, Plaga samobójców i Klejnot (śliczna okładka!) najbardziej mnie interesują, chociaż podejrzewam, że przeprawa będzie ciężka, bo poruszają kontrowersyjne tematy.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak tematyka kontrowersyjna i jakby nie było to też ciężka, ale to całkiem miła odmiana... Nie samymi dystopiami człowiek żyje ;)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze ! Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Przeczytałeś pozostaw po sobie ślad !
Podoba Wam się mój blog, dodajcie go do obserwowanych i bądźcie na bieżąco :) Natomiast jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało! Na wszystkie chętnie odpowiem.

Copyright © 2016 Recenzje Mystic , Blogger