maja 06, 2014

Zapowiedzi 4/2014


Nadszedł MAJ, więc czas zobaczyć jakimi książkami nas przywita. A w tym miesiącu jest w czym wybierać. Niestety, portfel będzie miał bardzo ciężko. Czas zacząć gromadzić fundusze i udać się do księgarni! Czekam na wasze opinie i wasze propozycje na ten miesiąc. A teraz czas zobaczyć, jakie wspaniałe premiery przed nami :)


Autor: Joyce Carol Oates
Tytuł: Tatulo
Data premiery: 7.05.2014r
Wydawnictwo: WABOpis:


Jedna z najważniejszych pisarek XX wieku w powieści poruszającej bolesne tabu. Uporządkowany świat Dinah rozpada się na kawałki, gdy z parkingu przy centrum handlowym mężczyzna uprowadza jej ukochanego synka, Robbiego.

Autor: Marek Orłowski
Tytuł: Samotny krzyżowiec. Tom 1. Miecz Salomona
Data premiery: 7.05.2014
Wydawnictwo: ERICA Instytut Wydawniczy
Opis:


Rok Pański 1187, Ziemia Święta. Wojska krzyżowców ponoszą miażdżącą klęskę na wzgórzach Hittinu. Zwycięski sułtan Saladyn zdobywa większość ziem Królestwa Jerozolimskiego. Wielki mistrz templariuszy wysyła z sekretną misją poselstwo do Starca z Gór, wodza owianej złą sławą sekty asasynów. Wraz z braćmi zakonnymi podąża Roland de Montferrat, zwany Czarnym Rycerzem. Co chce osiągnąć mistrz templariuszy, układając się ze skrytobójcami Starca z Gór? Dlaczego los pcha Rolanda do siedziby asasynów, gdzie ukryto wykuty przed wiekami niezwykły miecz, przeklęty przez demona? Krzyżowcy i Saraceni, zbroczone krwią pola bitew, mroczne tajemnice starożytnej Jerozolimy, zaginione skarby króla Salomona, starotestamentowa magia – oto świat rycerza z Montferratu. Aby w nim przeżyć, samotny krzyżowiec musi stawić czoło nie tylko wrogim mieczom, ale też siłom nadprzyrodzonym. Czy czarna zbroja ochroni rycerza przed ścigającymi go cieniami przeszłości? Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow–Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Pasjonuje się jeździectwem, sportami wodnymi i turystyką górską, ale też historią średniowiecza i zabytkową bronią. Aktywny tryb życia łączy z zamiłowaniem do czytania książek o dość eklektycznie dobranej tematyce. Samotny krzyżowiec jest jego literackim debiutem.Autor: Jake Adelstein
Tytuł: Zemsta yakuzy. Mroczne kulisy japońskiej mafii
Data premiery: 12.05.2014
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy PWN
Opis:
Wciągająca, prawdziwa opowieść o mrocznej stronie dziennikarstwa i kulisach japońskiej przestępczości zorganizowanej, która pokazuje obraz japońskiej kultury, jakiego nikt nie zna. To intrygująca kronika przemiany młodego dziennikarza w doświadczonego reportera, za którego głowę yakuza wyznaczyła wysoką cenę. Jake Adelstein jest jedynym amerykańskim dziennikarzem śledczym, który poznał od środka hermetyczne biuro prasowe tokijskiej policji. Przez dwanaście lat pisał o mrocznej stronie Japonii: wyłudzeniach, morderstwach, handlu ludźmi, przekrętach podatkowych, korupcji oraz, oczywiście, o yakuzie. Kiedy jeden z jego artykułów wywołał skandal, który wstrząsnął tonącymi w blasku neonów ulicami Tokio, odbił się echem od lśniących korytarzy siedziby FBI, a nawet sprowokował groźby pod adresem autora i jego rodziny, Adelstein zszedł ze sceny. Jednak nie na długo – wrócił, aby walczyć.

Autor: Trudi Canavan
Tytuł: Złodziejska magia
Data premiery: 13.05.2014
Wydawnictwo: Galeria Książki


Opis:
Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej kolejnej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia. W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii, Tyen, odkopuje księgę zwaną Vella, która posiada zdolność odczuwania. Vella – niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem – została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszechczasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena. Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią oznacza okradanie aniołów. Wie jednak, że ma do tego talent, i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie nauczy ją, jak się nią posługiwać – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew aniołów. Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów. A nawet ludzie, którym ufają.

Autor: Choderlos De Laclos
Tytuł: Niebezpieczne związki
Data premiery: 14.05.2014
Wydawnictwo: Egmont Polska


Opis:
Miłość, zdrada, urażona ambicja. Piękna markiza de Merteuil chce zemścić się na mężczyźnie, który odtrącił jej wdzięki. W sieć przewrotnej intrygi wciąga coraz więcej osób. Siłą powieści epistolarnej Pierre'a Choderlos de Laclos jest odmalowanie rozmaitości ludzkich emocji w połączeniu ze wspaniale oddaną obyczajowością epoki. Dzięki temu „Niebezpieczne związki” czyta się z zapartym tchem.Autor: Anne Bishop
Tytuł: Morderstwo wron. Tom 2. Inni
Data premiery: 21.05.2014
Wydawnictwo: Wydawnictwo Initium

Opis:
Zdobywszy zaufanie terra indigena zamieszkujących Dziedziniec w Lakeside, Meg Corbyn stara się żyć według ich zasad. Jest człowiekiem, więc powinni ją traktować jak zwierzynę, ale jako cassandra sangue posiada dar wieszczenia przyszłości, który czyni ją kimś wyjątkowym. Gdy na ulicach pojawiają się dwa nowe narkotyki, dochodzi do coraz częstszych konfliktów ludzi z Innymi. Ich rezultatem są ofiary po obu stronach, dlatego gdy Meg śni o krwi i czarnych piórach na śniegu, Simon Wilcza Straż – zmiennokształtny przywódca Dziedzińca w Lakeside – zastanawia się, czy jej sen dotyczył przeszłych ataków, czy tych, które dopiero nastąpią. Meg zaczyna coraz częściej odczuwać potrzebę wieszczenia, a tymczasem Inni i nieliczni ludzie, którzy żyją wśród nich, muszą wspólnie pokonać człowieka usiłującego odebrać im wieszczkę krwi – a także powstrzymać niebezpieczeństwo, które grozi zagładą.Autor: Małgorzata Szyszko-Kondej
Tytuł: Sześć córek
Data premiery: 21.05.2014
Wydawnictwo: Świat Ksiązki
Opis:
Wzruszająca i zabawna powieść obyczajowa o szóstce kobiet, powiązanych rodzinną tajemnicą. Grażyna, lat 60 lat, zmaga się z duchami PRL-u. Milena, lat 19, nie umie żyć bez fejsa. Są jeszcze: Alicja, niepokorna poetka Solidarności, Elżbieta emigrantka, Martyna z korporacji, Agnieszka, walcząca z mężem tyranem. Sześć sióstr, które się nie znają. Każda żyje w innej Polsce. Co je łączy? Tęsknota za miłością, zagadka testamentu ojca, niezgoda na świat, w jakim żyją. Wspomnienia. Godzina milicyjna w stanie wojennym, lalka Barbie za szybą Pewexu, „Barka” śpiewana przez pokolenie JP2, kłótnie pod krzyżem smoleńskim. Kim byłyby dziś, gdyby nie wydarzenia z przeszłości, gdyby nie brak ojca? A może dopiero teraz nadchodzi ich czas?


Autor: C. C. Hunter
Tytuł: Przebudzona o świcie
Data premiery: 21.05.2014
Wydawnictwo: Wydawnictwo Feeria
Opis:
Kontynuacja bestsellerowej książki "Urodzona o świcie. "

Kylie Galen przebywa w Wodospadach Cienia już od jakiegoś czasu. Choć wśród tych wszystkich niezwykłych istot jej życie już nigdy nie będzie takie samo, czuje, że jej miejsce jest właśnie tutaj. Wciąż jednak nie ma pojęcia, kim jest naprawdę. Desperacko pragnie ustalić swoją tożsamość i zrozumieć, dlaczego nawiedzają ją duchy. Jeden z nich twierdzi, że ktoś bliski Kylie umrze przed końcem lata. Nie wiadomo, kto to będzie ani jak go uratować. Kylie dręczą też problemy sercowe. Nie potrafi zdecydować, czy zostać z wilkołakiem Lucasem, związek z którym nie należy do usłanych różami, czy być z pół elfem Derekiem, który zaczyna coraz bardziej na nią naciskać. Dziewczyna wie, że musi dokonać wyboru... Romanse jednak muszą zejść na dalszy plan, gdy ciemna strona świata istot paranormalnych zaczyna zagrażać wszystkiemu, co jest dla Kylie drogie.
Autor: Tessa Gratton

Tytuł: Strażniczka krwi
Data premiery: 21.05.2014
Wydawnictwo: Wydawnictwo DolnośląskieOpis:
Kontynuacja losów bohaterów "Magii krwi". Dla Mab magia krwi jest równie naturalna jak oddychanie. Wraz z innymi czarownicami mieszka na położonej na odludziu farmie, praktykując zaklęcia. Niestety jedno z jej zaklęć przypadkowo uwalnia potężną, długo uśpioną klątwę, która uderza w jej przyjaciela Willa. . .
Autor: Tahereh Mafi
Tytuł: Dar Julii
Data premiery: 21.05.2014
Wydawnictwo: Otwarte
Opis:
Trzeci tom bestsellerowej serii o losach Julii, która podbiłaserca czytelników na całym świecie. Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet Odnowy. Ale aby go pokonać, potrzebuje pomocy kogoś, komu nigdy nie potrafiła zaufać – Warnera. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.

Autor: Kiera Cass
Tytuł: Elita
Data premiery: 21.05.2014
Wydawnictwo: Jaguar
Opis:

Drugi tom "Rywalek". Do pałacu przybyło trzydzieści pięć dziewcząt. Teraz zostało ich tylko sześć. Ami i książę Maxon stają się sobie coraz bliżsi, jednak dziewczyna wciąż pamięta o Aspenie, chłopaku, którego darzyła szczerą miłością jeszcze zanim trafiła do pałacu.
12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Zgadzam się :) Może ktoś na dzień dziecka z prezentuje :P

   Usuń
 2. Skąd na to wszystko wziąść pieniądze... I jak zwykle mam problem. Ach, a te książki, aż krzyczą do mnie MUSISZ MNIE MIEĆ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to samo ;) Mam chęć na nie wszystkie, ale pewnie będę musiała wybrać jedną..

   Usuń
 3. Widzę tutaj dużo pozycji dla siebie :) Również zbieram fundusze, tyle że na Warszawskie Targi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety na targi w tym roku nie dotrę, może gdyby były bliżej, to co innego.

   Usuń
 4. "Dar Julii" i "Elita" to moje pierwsze strzały w tym miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się :) Te pozycje obowiązkowo muszę mieć !! A co z tego będzie to nie wiem...

   Usuń
 5. "Dar Julii" chcę teraz, zaraz, już! W ramach pocieszenia, że nie jadę na Targi, pewnie ubłagam rodziców o trochę gotówki i ją sobie sprezentuję :) Niektóre książki zapowiadają się naprawdę ciekawie, może uda mi się na którąś zapolować.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka nagroda pocieszenia jest dobra ;) A zapowiadają się wspaniale :D Ja czekam na "Elite" !! hihi ;)

   Usuń
 6. "Dar Julii" - czekam i już się doczekać nie mogę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje serce bije dla "Elity" ;)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze ! Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Przeczytałeś pozostaw po sobie ślad !
Podoba Wam się mój blog, dodajcie go do obserwowanych i bądźcie na bieżąco :) Natomiast jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało! Na wszystkie chętnie odpowiem.

Copyright © 2016 Recenzje Mystic , Blogger