października 11, 2014

Zapowiedzi 9/2014


W tym miesiącu trochę później niż zwykle prezentuje wam, które pozycje wpadły mi w oko. W sumie to lepiej późno niż wcale. Ten miesiąc jest bardzo obfity jeżeli chodzi o premiery, pewnie dlatego, że pod koniec miesiąca odbywają się Krakowskie Targi Książki. Nie będę już przedłużać, zatem zapraszam do obejrzenia kilku wybranych przeze mnie lektur, które bardzo bym chciała mieć.

A oto one:


Autor:  Matthew Quick
Tytuł: Wybacz mi, Leonardzie

Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 8.10.2014
Opis:
Leonard Peacock kończy osiemnaście lat. Z tej okazji szykuje prezenty dla przyjaciół, goli głowę na łyso i zabiera do szkoły pistolet... Tego dnia zamierza rozliczyć się z przeszłością i dorosłymi, którzy go nie rozumieją. W świecie Leonarda nie ma miejsca na kompromisy, wszystko jest albo czarne, albo białe. Jak w starych filmach z Humphreyem Bogartem. . . Pif-paf! "Wybacz mi", Leonardzie to jedna z trzech powieści młodzieżowych Matthew Quicka. To książka o szukaniu zrozumienia i buncie przeciwko zasadom, którymi kierują się dorośli.
Autor: Allen Zadoff
Tytuł: Chłopak Nikt
Wydawnictwo: Feeria
Data premiery: 8.10.2014
Opis:

Osierocony i wychowany w eksperymentalnym obozie, w którym uczyniono z niego broń idealną. W zasadzie go nie ma. To znaczy jest tylko narzędziem, które odbiera wrogom jego kraju możliwość czynienia dalszych szkód. Nie ma własnego życia, własnych planów, własnych marzeń, własnych uczuć. Ma tylko swoje zadanie. I swoje sposoby. Umie myśleć i przewidywać. Umie posługiwać się zadziwiającą technologią. Jest zabójczo skuteczny i praktycznie niewidzialny, bo któż obawiałby się zwyczajnego, sympatycznego nastolatka. Czy jest w nim jakiś słaby punkt? Czy jest szczelina, przez którą można wniknąć, by go zniszczyć? Czy warto go zniszczyć? I czy on na to pozwoli? Powieść, jakiej się nikt nie podziewa. I bohaterka, jakiej on się nie spodziewa.
Autor: Matthew Quick
Tytuł: Prawie jak gwiazda rocka
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 8.10.2014
Opis:
Siedemnastoletnia Amber Appleton mieszka w szkolnym autobusie z matką i psem. Traci grunt pod nogami, ale nie nadzieję. Należy do Federacji Fantastycznych Fanatyków Franksa, trenuje Chrystusowe Diwy z Korei i toczy zaciętą walkę z Joan Sędziwą. Myśli pozytywnie i zaraża innych swoją energią. Jest prawie jak gwiazda rocka. Bez kitu!
"Prawie jak gwiazda rocka", to jedna z trzech powieści młodzieżowych Matthew Quicka. To książka o szybkim dorastaniu i sile optymizmu, który jest uniwersalnym lekarstwem na życiowe trudności.Autor: Ewa Seno
Tytuł: Cena odwagi
Wydawnictwo: Feeria
Data premiery: 16.10.2014
Opis:
Część 2 nowej sagi Antilia, której pierwszy tom zdobył sporą popularność wśród fanek gatunku paranormal romance. Dalszy ciąg losów Niny, która po śmierci rodziców yjechała z Polski do USA, a tam poznała zaskakującą prawdę o sobie: nie jest zwykłą dziewczyną, lecz potomkinią królewskiego rodu Mendelaviev, władającego piękną i tajemniczą planetą - Mandorą. Teraz musi nauczyć się korzystać z niedawno odkrytych nadnaturalnych zdolności i zrobić wszystko, by ocalić swoją ojczyznę przez zakusami armii największego wroga jej rodziców – Alexusa. Życie szykuje dla niej jednak nowe niespodzianki...Autor: Jolanta Maria Kaleta
Tytuł: Strażnik Bursztynowej Komnaty
Wydawnictwo: Psychoskok
Data premiery: 18.10.2014
Opis:
Wrocław, jesień 1991 roku. W pobliżu Przystani Zwierzynieckiej nad Odrą zostają znalezione zwłoki inżyniera Pawła Rylskiego, znanego poszukiwacza Bursztynowej Komnaty. Pierwsze podejrzenie o dokonanie zbrodni pada na jego żonę, Ewę, historyka z zawodu. Sprawę komplikuje jednak fakt kradzieży całej dokumentacji zebranej przez zamordowanego oraz kolejna ofiara śmiertelna.
Rylska, widząc niezrozumiałą niechęć policji i prokuratury do rzetelnego rozwiązania zagadki, jest zmuszona wziąć sprawy w swoje ręce. Tym bardziej, że wchodzi w posiadanie nowych wskazówek wiodących do Bursztynowej Komnaty. Nie wie, że w ślad za nią podąża Mateusz Popiel, emerytowany major kontrwywiadu MSW, który wpadł na trop afery szpiegowskiej, ale przed laty zajmował się poszukiwaniem bursztynowego cudu.
Jedna z największych zagadek drugiej wojny światowej – gdzie ukryto Bursztynową Komnatę – powraca w powieści Jolanty Marii Kalety. Intrygujący wątek kryminalny zgrabnie splata się z poszukiwaniami ósmego cudu świata, łącząc fakty historyczne z fikcją literacką. Wartka akcja, barwny język oraz szczypta humoru sprawiają, że powieść czyta się z ogromną przyjemnością od pierwszej strony, aż do zaskakującego zakończenia.

Autor: Rick Riordan
Tytuł: Krew Olimpu
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data premiery: 22.10.2014
Opis:
Mimo że grecko-rzymska załoga „Argo II” zrobiła postępy w wielu swoich misjach, herosi wciąż są daleko od pokonania Matki Ziemi, Gai. Wszyscy jej giganci powstali, potężniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Muszą zostać powstrzymani przed świętem bogini nadziei Spes, kiedy to Gaja planuje złożenie w ofierze dwójki herosów w Atenach. Bogini potrzebuje ich krwi – krwi Olimpu – żeby się przebudzić. Herosi mają coraz częstsze wizje straszliwej bitwy w Obozie Herosów. Rzymski legion z Obozu Jupiter, dowodzony przez Oktawiana, jest już niemal gotowy do ataku.
Chociaż pokusa zabrania Ateny Partenos do Aten, aby posłużyć się nią jako tajną bronią, jest wielka, przyjaciele wiedzą, że ogromny posąg powinien znaleźć się na Long Island, gdzie będzie w stanie zapobiec wojnie między dwoma obozami. Atena Partenos uda się zatem na zachód, a „Argo II” na wschód. Bogowie, wciąż cierpiący na rozdwojenie jaźni, nie są w stanie pomóc. Jak garstka młodych herosów ma się przeciwstawić potężnej armii gigantów Gai? Wyprawa do Aten jest bardzo niebezpieczna, ale nie mają innego wyjścia. Zbyt dużo już poświęcili. A jeśli Gaja się przebudzi, to gra skończona.

Autor: C.J. Daugherty
Tytuł: Zbuntowani
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 22.10.2014
Opis:

Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych jest ich wolność. Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz dziewczyna musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Żaden z nich nie będzie czekać wiecznie.

12 komentarzy:

 1. Przeczytałabym Chłopak Nikt ;) i Zbuntowanych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę w końcu sięgnąć po "Wybranych", czas zapoznać się z tą serią :)

   Usuń
 2. Dla mnie nic niestety, ale czekam na Miasto Niebiańskiego Ognia z okładką w polskiej wersji :) I na Chłopców, ale to dopiero w listopadzie jakoś...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również mam takie miesiące kiedy nic nie mogę dla siebie znaleźć :) Może następny razem :)

   Usuń
 3. A to nie miało być "Zapowiedzi 10/2014"? :D
  Z Twoich poluję na 4 książki: Cena odwagi (już u mnie), Zbuntowani, Krew Olimpu i Prawie jak gwiazda rocka. Plus wiele wiele innych, które zresztą opublikowałam u siebie na blogu ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Numeracja, jest całkiem poprawna :) Numeruje zapowiedzi, które zrobiłam w tym roku, a nie dany miesiąc :)

   Usuń
 4. Wydawnictwo Feeria wydaje dwie ciekawe pozycje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawnictwo Feeria obsypuje nas samymi perełkami :)

   Usuń
 5. Chcę wszystkie! Zwłaszcza "Zbuntowanych" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba każdy mól książkowy chciałby mieć takie perełki u siebie na półce :)

   Usuń
 6. Październik szykuje wiele ciekawych premier! Ja czekam najbardziej na "Zbuntowanych" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby następne miesiące były takie obfite :)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze ! Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Przeczytałeś pozostaw po sobie ślad !
Podoba Wam się mój blog, dodajcie go do obserwowanych i bądźcie na bieżąco :) Natomiast jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało! Na wszystkie chętnie odpowiem.

Copyright © 2016 Recenzje Mystic , Blogger