stycznia 14, 2015

Chwyć bajeczkę! Auta i Minnie
Mimo że moje dzieciaczki, nie umieją jeszcze czytać, to od małego próbuje zarazić je miłością do książek. Przy każdej możliwej okazji, staram się aby do ich małych rączek, trafiła jakaś książeczka. Oczywiście wybieram pozycję, pod ich obecne zainteresowania. Takim to sposobem, na Mikołaja, w ich rączki trafiły dwie bajeczki, serii „Chwyć bajeczkę”. Córcia dostała „Chwyć bajeczkę. Minnie”, a synuś „Chwyć bajeczkę. Auta”

Nie są to zwykłe bajeczki, bo po krótkiej historyjce, pojawiają się zadania do wykonania. W
przypadku Minnie, są to różne zadania związane z kokardami, a także dopasowywanie brakujących elementów lub znajdź różnicę. Z Autami jest podobnie, najpierw krótka historyjka, później zadania, pokoloruj, policz, itp. Warto wspomnieć, że na początku każdej historyjki, są przedstawione wszystkie postacie w niej występujące, wraz z krótkim opisem, o danym bohaterze.


Obie bajeczki mogą być świetną zabawą dla maluchów, a także dla rodziców. Mój synek, który ma dopiero dwa latka, praktycznie, nie rozstaje się ze swoją bajeczką. Mimo że nie potrafi, jeszcze sam, rozwiązywać zadań, wraz ze mną próbuje to robić. Dla niego i tak najważniejsze są autka, a gdy mama czyta o nich, on grzecznie siedzi i słucha. Dlatego, nie ważne czy dziecko potrafi samo już czytać, czy rozwiązywać zadania, książeczka nadaje się dla każdej grupy wiekowej.

Oprócz Minnie i Aut, znajdą się również inne książeczki. Na tylnej okładce, pokazane są bajeczki dostępne w tej serii. Znajdziemy tam: „Śpiącą królewnę”,  „Jej wysokość, księżniczka Zosia”, „Kubuś i przyjaciele”, a nawet „Krainę lodu”.Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2014


2 komentarze:

  1. Mój syn swego czasu bardzo lubił bajkę "Auta: ale już z niej wyrósł :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mój uwielbia wszelkie auta :) Ma sporą kolekcje samochodzików, a bajki o autkach ogląda wpatrzony w nie bez ruchu :)

      Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze ! Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Przeczytałeś pozostaw po sobie ślad !
Podoba Wam się mój blog, dodajcie go do obserwowanych i bądźcie na bieżąco :) Natomiast jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało! Na wszystkie chętnie odpowiem.

Copyright © 2016 Recenzje Mystic , Blogger