czerwca 09, 2015

Zapowiedzi 6/2015W tym miesiącu zaspałam. Powinnam kilka dni temu dodać już zapowiedzi, ale wyszło, jak wyszło i dopiero teraz udało mi się w końcu przygotować zestawienie czerwcowych premier. Ten miesiąc obfituje w wiele ciekawych nowości, przez co ciężko jest przejść obojętnie obok nich. Ja sama z chęcią bym widziała wszystkie te książki u siebie na półkach, choć tak na prawdę już nie mam miejsca na kolejne pozycje. Jednak czego nie robi się z miłości do literatury, no i jak to mówią - od przybytku głowa nie boli. :) Jestem ciekawa co wam wpadło w oko i na co najbardziej czekacie...

Autor: Lauren Oliver
Tytuł: 7 razy dziś
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 3 czerwca 2015

Opis:

Nazywam się Sam Kingston. Jestem popularna, mam przystojnego chłopaka i szalone przyjaciółki, z którymi świetnie się bawię. Czuję się lepsza od nudnych kujonów i śmieję się z dziewczyn, które nigdy nie dostały liściku miłosnego. Robię, co chcę i kiedy chcę. Nie obchodzi mnie, czy kogoś zranię, bo i tak wszystko uchodzi mi na sucho. Aż do dzisiaj…
Wychodzę z imprezy. Oślepiają mnie światła samochodu jadącego z naprzeciwka. Czuję niewyobrażalny ból. Spadam w niekończącą się pustkę.
Umarłam?
A jednak budzę się w swoim łóżku. Tylko że znów jest piątek 12 lutego, a ja od nowa przeżywam ten sam dzień. Czy naprawdę zasłużyłam na tak surową karę? Chcę tylko odzyskać moje idealne życie. Bo przecież było idealne, prawda?


Autor:  Ewa Seno
Tytuł: Ścieżka ocalenia
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 4 czerwca 2015


Opis:

Nina jeszcze całkiem niedawno była zwykłą nastolatką. Chodziła do szkoły i na imprezy, a dorosłość postrzegała jako możliwość wyzwolenia się spod kontroli ojca. Wszystko jednak zmieniło się, gdy jako księżniczka Antilia musiała w ekspresowym tempie dojrzeć i poznać tajniki kompletnie obcego dla niej świata, by stawić czoła złu, zagrażającemu planecie, z której pochodzi – Mandorze, i całemu Wszechświatowi.
Droga ku dorosłości nie jest jednak usłana różami. Nieprzemyślane decyzje, impulsywność i nadmierna podatność na urok pewnego vipera doprowadziły ją do sytuacji, z której właściwie nie ma wyjścia...
Czy Nina urodzi dziecko, którego przeznaczeniem jest zniszczenie znanego jej świata? Jak walczyć ze złem, którego źródłem jest najbliższa jej istota? Czy mimo wszystko Nina – Antilia zachowa miłość Nicka? Jak, po tylu wzlotach i upadkach, przegranych i wygranych bitwach, zakończy się jej misja?

Autor: Rachel Van Dyken
Tytuł: Toxic
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 3 czerwca 2015


Opis:

Każdy kryje jakąś tajemnicę . . . Gabe Hyde żyje na kredyt. Od czterech lat ukrywa swoją prawdziwą tożsamość przed światem, który niegdyś obsesyjnie go uwielbiał. Jeden niewłaściwy krok doprowadził go na skraj szaleństwa. krok, który na zawsze zmienił ścieżkę jego życia. Udawanie nie prowadzi do niczego dobrego, zwłaszcza, gdy grasz kogoś innego przed tymi, którym najbardziej na tobie zależy. Ale gdyby ktoś kiedyś odkrył prawdę, to nie jego życie stanęłoby pod znakiem zapytania – ale jej.
Saylor nie nienawidzi mężczyzn. Tylko Gabe'a. Ten lekkomyślny, beztroski, w czepku urodzony gość to prawdziwa sól w jej oku. Który sprawia tylko, że wszystko coraz bardziej się gmatwa. Niestety, jest takie miejsce, w którym ich spotkania są nieuniknione. Dom opieki. Gdyby tylko tak się nawzajem nie pociągali... Im bliżej są ze sobą, tym więcej pytań powstaje w Saylor. Bo Gabe coś ukrywa.
Co się stanie, gdy te dwa światy na siebie wpadną? Dwa światy, które nigdy nie powinny się spotkać? Czy on zniszczy wszystkich, których kocha? Czy w końcu uzyska odkupienie, o którym marzy od czterech lat?

Autor: Morgan Rice
Tytuł: Korowód królów
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 3 czerwca 2015

Opis:

Po ucieczce z lochu, przerażony Thor dowiaduje się o kolejnym zamachu na króla MacGilla. Gdy król umiera, w królestwie wybuchają zamieszki, a Królewski Dwór kipi chorobliwą ambicją, zazdrością, przemocą i zdradą. Następcę tronu należy wybrać spośród dzieci króla. Do tradycji należy, by pretendenci do tronu z rodziny MacGillów próbowali podźwignąć starożytny Miecz Przeznaczenia, źródło całej mocy rodu. Nikomu się to jeszcze nie udało. Na domiar złego do ataku szykuje się ród McCloudów, z którym MacGillowie od lat prowadzą wojnę.
Thor zaczyna powoli uświadamiać sobie, kim jest i do czego jest zdolny. Powoli dojrzewa do roli wojownika i walczy o miłość Gwendolyn. Wkrótce jednak otrzymuje rozkaz, by wraz z braćmi przygotować się do Rytuału Stu Dni, który zmieni chłopców w mężczyzn: piekielnej, wyczerpującej wyprawę, która czeka wszystkich przyszłych wojowników Legionu. Będą musieli przejść przez Kanion, opuścić Krąg i dotrzeć przez Morze Turtuwiańskie na Wyspę Mgieł, podobno strzeżoną przez smoka.
Czy uda im się wrócić? I czy będą mieli do czego wracać? Czy Thor pozna tajemnicę swojego przeznaczenia?

Autor: Rainer Wekwerth
Tytuł: Przebudzenie labiryntu
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 3 czerwca 2015

Opis:

Pierwszy tom trylogii.
Siedem osób, sześć bram, trzy dni i niezliczona ilość pułapek. Grupa nastolatków nie ma pojęcia, jak znalazła się w innym wymiarze. Otaczają ich ściany wyimaginowanego labiryntu. Jeden fałszywy krok może zmienić ich los, błędny wybór zaprowadzić w ślepy zaułek.
Kto z nich przetrwa i zdąży wydostać się z labiryntu, który zdaje się śledzić każdy ich ruch? Labirynt nie daje odpowiedzi, stawia tylko pytania... Czas ucieka, a żadne z nich nie czuje, aby udało się mu zbliżyć do rozwiązania mrocznej zagadki.

Autor: Emma Chase
Tytuł: Zakręceni
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 3 czerwca 2015

Opis:

Istnieją na świecie dwa rodzaje ludzi. Ci, którzy najpierw myślą i ci, którzy od razu coś robią. Zawsze wolałam najpierw pomyśleć. Przeliczyć. Zaplanować. Zmieniło się to, gdy poznałam Drew Evansa. Był tak nachalny. Tak pewny siebie – i mnie.
Autor: Jessica Sorensen
Tytuł: Przypadki Callie i Kaydena
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Data premiery: 15 czerwca 2015

Opis:

Hipnotyzująca opowieść o przeznaczeniu, przyjaźni i uzdrawiającej sile miłości.
Dla Kaydena cierpienie w milczeniu było jedynym sposobem, by przeżyć. Jeśli miał szczęście, nie wychylał się i wypełniał polecenia, mógł przetrwać kolejny dzień. Jednak pewnej nocy, kiedy zdawało się, że jego szczęście – a może nawet i życie – właśnie się kończy, pojawiła się ona...
Callie nie wierzyła w szczęśliwe zrządzenia losu. Przynajmniej od czasu swoich dwunastych urodzin, gdy odebrano jej wszystko. Kiedy najgorsze już minęło, dziewczyna pogrzebała uczucia i przysięgła nigdy nikomu nie zdradzić, co się naprawdę wydarzyło. Teraz, sześć lat później, nadal zmaga się z bolesną tajemnicą. . .
Gdy traf sprawia, że Kayden i Callie zaczynają uczęszczać do tego samego college'u, chłopak z determinacją postanawia poznać bliżej piękną dziewczynę, która odmieniła jego los. Jest przekonany, że Callie nie pojawiła się w jego życiu bez powodu. Im bardziej próbuje stać się częścią jej świata, tym mocniej uświadamia sobie, że tym razem to ona potrzebuje ocalenia.

Autor: Michelle Hodkin
Tytuł: Mara Dyer. Zemsta
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 17 czerwca 2015

Opis:

Genialne połączenie literatury młodzieżowej z ciężkim, psychodelicznym thrillerem.
W ostatniej części trylogii Mara musi stawić czoła rzeczywistości. Pewnego dnia Mara budzi się w lustrzanym pokoju i nie wie, gdzie jest. Zdaje sobie sprawę, że jej bliscy nie żyją, a ona powoli zaczyna o nich zapominać. Głos w jej głowie powtarza: „musisz uciekać”, ale leki podawane przez doktor Kells zmuszają ją do posłuszeństwa i odbierają jej umiejętność zadawania bólu i zabijania myślami. Mara nigdy nie czuła się tak bezbronna...

Autor: Lauren Oliver
Tytuł: Delirium. Opowiadania
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 17 czerwca 2015

Opis:

W kraju, w którym miłość uznawana jest za chorobę, tylko nadzieja pozwala przetrwać.
Cierpliwe czekanie w więziennych murach na szansę ucieczki, poświęcenie siebie, by ukochani przeżyli, organizowanie powstania, nieme przyzwolenie na okrutne nakazy – każdy z bohaterów wybrał inny sposób walki o siebie. Jak wiele są w stanie poświęcić, by móc kochać?

Autor: Rebecca Donovan
Tytuł: Co, jeśli…
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 17 czerwca 2015


Opis:

Powieść autorki bestsellerowej serii „Oddechy”, równie pełna emocji i zapierającej dech akcji!
Co, jeśli dostałbyś drugą szansę na to, by kogoś poznać po raz pierwszy? Cal Logan doznaje szoku, gdy widzi Nicole Bentley siedzącą naprzeciwko niego w kawiarni tysiące mil od ich rodzinnego miasta. Przecież od ponad roku – gdy oboje skończyli szkołę – nikt jej nie widział ani o niej nie słyszał. Tylko że to nie jest Nicole.
Wygląda dokładnie jak miłość Cala z dzieciństwa, ale nazywa się Nyelle Preston. Jest przeciwieństwem Nicole: impulsywna i odważna, zaraża wszystkich wokół pasją życia. Cal jest nią totalnie zafascynowany. Ale Nyelle kryje też wiele tajemnic, a im bardziej Cal zbliża się do rozwiązania jej zagadek, tym mniej chciałby wiedzieć.
Gdy tajemnice z przeszłości i teraźniejszości zderzają się, jedno staje się jasne: nic nie jest takie, jakim się wydawało...

Autor: Victoria Scott
Tytuł: Ogień i woda
Wydawnictwo: IUVI
Data premiery: 17 czerwca 2015

Opis:

W życiu 16-letniej Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest umierający, a gdy kilkunastu lekarzy nie może ustalić, co mu dolega, rodzice decydują się zamieszkać w „Zapadłej Dziurze w Montanie”, by Cody miał „świeże powietrze”. Tella traci ukochane życie w Bostonie i przyjaciół, rodzice doprowadzają ją do szału, jej brat jest bliski śmierci, a ona – kompletnie bezradna...
... dopóki nie odbiera tajemniczych instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu prowadzącym przez dżunglę, pustynię, ocean i góry, by wygrać nagrodę, której Tella rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Ale wszyscy uczestnicy pragną leku dla kogoś, kogo kochają, i walczą zaciekle – nie ma gwarancji, że Tella (lub ktokolwiek inny) przetrwa wyścig. Może liczyć tylko na swoją pandorę – zwierzątko, które powinno mieć niezwykłe zdolności, ale Tella nie ma pojęcia jakie, a nawet... czy w ogóle je ma.
Wyprawa jest mordercza, zegar tyka, a Tella wie, że nie może ufać nikomu, nawet członkom swojej grupy. Czy może zaufać przynajmniej Guyowi? Czy rodzące się uczucie pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną jej klęski?
Autor: Anna Todd
Tytuł: After. Ocal mnie
Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 17 czerwca 2015

Opis:

Tessa wybaczyła Hardinowi kłamstwo, a teraz sama ukrywa przed nim prawdę. Chce wykorzystać wielką szansę w karierze, ale wie, że to będzie cios dla jej związku. Gdy Hardin dowie się o jej przeprowadzce, wpadnie we wściekłość. Aby zatrzymać Tessę przy sobie, nie cofnie się przed niczym. Nawet przed wystawieniem na próbę jej zaufania. I to właśnie teraz, gdy jej najbliżsi przyjaciele okazali się największymi wrogami. Jedyną osobą, na której może polegać, jest Zed...
Czy Hardin zaakceptuje decyzję Tessy o wyjeździe?
Czy Tessa zerwie znajomość z Zedem? A może zbliży się do niego jeszcze bardziej?

Autor: C.J. Daugherty
Tytuł: Niezłomni
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 17 czerwca 2015

Opis:

Nathaniel zdobywa przewagę. Uczniowie Akademii Cimmeria podupadają na duchu. Udręczona Allie martwi się nie tylko o szkołę, ale także o los Cartera. Wie jednak, że musi odnaleźć w sobie siły do walki, dlatego namawia Isabelle do wznowienia treningów w Nocnej Szkole. Uważa, że tylko wtedy uczniowie nie utracą wiary w zwycięstwo.
Czy Nathaniela można pokonać? Jak wiele będą gotowi poświęcić bohaterowie i jakie tajemnice jeszcze skrywają?12 komentarzy:

 1. "7 razy dziś" czytałam i to jeszcze starsze wydanie, które notabene bardziej mi się podoba. Książka mnie nudziła, kiedy dni się powtarzały, bo niektóre sytuacje znałam już na pamięć, ale koniec końców bardzo miło ją wspominam. "Cena odwagi" czeka na półce, "Toxic" już dawno przeczytane. Poluję jeszcze na "Przypadki Callie i Kaydena", "Mara Dyer. Zemsta", "Delirium. Opowiadania" i "Niezłomni" i parę innych. I jestem w trakcie "Co jeśli", po raz kolejny autorka czaruje. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że mamy podobne gusta :D Miłej lektury !!

   Usuń
 2. Toxic, Niezłomni oraz Delirium.opowiadania... Ciekawa jestem również książki "Przypadki Callie i Caydena" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. No cóż, ja jestem jeszcze w trakcie polowania na książkę :)

   Usuń
 4. Moja rodzina narzeka, gdy mówię: Kupisz mi tę książkę? Ciekawe jak będą marudzić, gdy zacznę mówić: Kupisz mi tę półkę? bo z takimi zapowiedziami, to przyda się KILKA!

  http://skazani-na-ksiazki.blogspot.com/2015/06/moj-suga-ezra-maciej-zytowiecki.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, pólek nigdy nie za mało :D Tylko ciekawe jak z miejscem na nie ;)

   Usuń
 5. "Korowód królów" wczoraj trafił w moje ręce :)
  Na "Niezłomnych" i "Zakręconych" już nie mogę się doczekać :P
  "Mara Dyer. Zemsta" to powieść, która koniecznie musi zagościć na mojej półce :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry wybór :) Zakręceni czekają już na swoją kolej, Korowód królów przeczytany, a reszta pozycji, które wymieniłaś musi poczekać, aż nadrobię braki ;)

   Usuń
 6. Kilka dni temu skończyłam lekturę drugiej części "After" i tak z twoich zapowiedzi to jedynie trzeci tom serii mnie interesuje, pomimo, że ten wcześniejszy mnie nie powalił :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja mam pewne obawy jeśli chodzi o After, jeżeli będzie taki sam jak drugi tom, to podejrzewam, że zabiorą mnie w kaftanie na leczenie psychiatryczne...

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze ! Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Przeczytałeś pozostaw po sobie ślad !
Podoba Wam się mój blog, dodajcie go do obserwowanych i bądźcie na bieżąco :) Natomiast jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało! Na wszystkie chętnie odpowiem.

Copyright © 2016 Recenzje Mystic , Blogger