stycznia 01, 2019

Zapowiedzi 1/2019Nowy rok to nowe książki! Wydawnictwa po krótkiej świątecznej przerwie zalewają nas kolejnymi nowościami, a my już możemy powoli zacząć ubolewać nad tym, że doba jest taka krótka. Największa kumulacja nastąpi dopiero 16 stycznia, więc już trzeba zacząć gromadzić siły… i miejsce na półkach zrobić. Można powiedzieć, że hucznie przywitamy ten Nowy Rok. Swoją drogą, na jakie książki w tym roku najbardziej czekacie? Ja na pewno na nową Kate i Mercy, a po drodze się zobaczy jeszcze, co ciekawego się pojawi! A teraz już nie przedłużajmy i zobaczmy, co dla was przygotowałam…

A oto nadchodzące premiery:  

 


Autor: Kathryn Andrews
Tytuł: Krople deszczu
Data premiery: 2 stycznia 2019
Wydawnictwo: NieZwykłe

Opis:

Ali Rain
Czasami zastanawiam się, jak znalazłam się w miejscu, w którym teraz jestem, ale gdy ból powraca, od razu sobie przypominam... wszystko przez to, że odeszła. Mieszkam teraz w nowym mieście, chodzę do nowej szkoły i powinnam ruszyć dalej ze swoim nowym życiem. Problem w tym, że sama już nie wiem, kim jestem. Został mi tylko taniec, a z każdym kolejnym dniem czuję się coraz bardziej samotna. Cisza stała się motywem przewodnim mojego życia. Ona kazała mi odnaleźć radość i światło, ale nie mam pojęcia jak, skoro przez większość czasu otacza mnie mrok... do czasu, aż poznaję jego.
Drew Hale
Mam w życiu tylko jeden cel: za dwieście dziewięćdziesiąt osiem dni wyjechać z tego miasteczka i nigdy nie wrócić. Wszyscy uważnie mnie tu obserwują, zbyt uważnie, i mam już dość ciągłego ukrywania się pod maską obojętności. Potrzebuję wolności. Pływanie to moja przepustka do lepszego życia i codziennie powtarzam sobie, by się nie wychylać, trzymać ustalonej rutyny i pod żadnym pozorem nie pozwolić, by cokolwiek mnie rozproszyło. Wbrew powszechnej opinii, nie jestem chodzącym ideałem – każdego dnia tonę w poczuciu winy. Nie mam pewności, czy kiedykolwiek przestanę czuć się bezwartościowy, niechciany i przepełniony wstydem... do czasu, aż poznaję ją.

Autor: Demizu Posuka, Kaiu Shirai
Tytuł: The Promised Neverland t.7
Data premiery: 4 stycznia 2019
Wydawnictwo: Waneko

Opis:

Kim jest tajemniczy mężczyzna czekający na dzieci u celu ich podróży, w punkcie B06-32? Emma i jej przyjaciele rozpoczynają kolejny etap swojej wędrówki. Po opuszczeniu Grace Field House nadszedł czas na poszukiwania Pana Minervy!
Wieczne dzieci znów stawią czoła beznadziei!

Autor: Penelope Douglas
Tytuł: Birthday Girl
Data premiery: 9 stycznia 2019
Wydawnictwo: NieZwykłe

Opis:

Penelope Douglas, autorka bestsellerów z list "New York Timesa", przedstawia nową opowieść o zakazanej miłości...
Jordan
Przygarnął mnie, gdy nie miałam dokąd iść. Nie wykorzystuje mnie, nie rani ani o mnie nie zapomina. Nie traktuje tak, jakbym była niczym. Nie bierze mnie za pewnik. Nie sprawia, że czuję się zagrożona. Nie zapomina o mnie. Śmieje się razem ze mną. Patrzy na mnie. Słucha. Broni. Zauważa. Czuję na sobie jego oczy, gdy razem jemy śniadanie. Kiedy wraca z pracy, moje serce zaczyna bić szybciej na dźwięk parkującego na podjeździe samochodu. Muszę to zatrzymać. To się nie może wydarzyć. Siostra powiedziała mi kiedyś, że porządni faceci nie istnieją, a nawet jeśli na jakiegoś trafię, to i tak pewnie będzie zajęty. Sęk w tym, że to nie Pike Lawson jest zajęty. Tylko ja.
Pikei
Przygarnąłem ją, bo myślałem, że jej pomagam. W zamian czasem coś ugotuje i trochę posprząta. Jasny układ. Szybko zrozumiałem, że to wcale nie będzie takie proste. Muszę się powściągać, by o niej nie myśleć i przestać wstrzymywać oddech za każdym razem, gdy trafiamy na siebie w domu. Nie mogę jej dotknąć i nie powinienem tego pragnąć. Jednak za każdym razem, kiedy nasze ścieżki się przecinają, ona coraz bardziej staje się częścią mnie. Nie możemy sobie na to pozwolić. Ma dziewiętnaście lat, a ja trzydzieści osiem. Jestem ojcem jej chłopaka. I tak się niefortunnie składa, że oboje właśnie wprowadzili się do mojego domu.
Autor: Mamoru Hosoda, Renji Asai
Tytuł: Dziecię Bestii t.4
Data premiery: 10 stycznia 2019
Wydawnictwo: Waneko

Opis:

Kyuuta ponownie trafia do świata ludzi. Poznaje Kaede, licealistkę, która staje się jego nauczycielką, a następnie namawia go, by przystąpił do egzaminu wstępnego na studia. Bohater spotyka również swojego ojca. Skonfliktowany wewnętrznie Kyuuta, który żyje na pograniczu świata ludzi i bestii, odkrywa, że w jego sercu nagle pojawia się pewna niepokojąca „dziura”. Tymczasem w Juutengai rozpoczyna się ceremonia, mająca wyłonić nowego arcymistrza. Kto wygra rozstrzygający pojedynek – Kumatetsu czy Iouzen?
Autor: Kafka Asagiri, Sango Harukawa
Tytuł: Bungou Stray Dogs. Bezpańscy Literaci t.13
Data premiery: 15 stycznia 2019
Wydawnictwo: Waneko

Opis:

Pojawia się Katai, a wraz z nim mistrz Natsume, który jest jest posiadaczem ważnych informacji dotyczących kryjówki Dostojewskiego. Są ślady wskazujące na to, że ukrywa się on w tunelach starej, jokohamskiej kopalni. Z polecenia Dazaia Atsushi i Akutagawa łączą siły, by wspólnie zinfiltrować bazę wroga. Przed ciągle kłócącą się dwójką pojawiają się wrogowie: używający bakteryjnej zdolności Puszkin oraz Gonczarow, wierny sługa Dostojewskiego. Czy uda im się pokonać przeciwników? Walka z ,,Kanibalizmem” rozstrzygnie się tu i teraz!
Autor: Angel Payne
Tytuł: Piorun
Data premiery: 16 stycznia 2019
Wydawnictwo: Edipresse Książki

Opis:

Pracuję na nocną zmianę w pięciogwiazdkowym hotelu w centrum Los Angeles, często więc natykam się na różnych dziwaków. Nic jednak nie mogło mnie przygotować na noc, kiedy poznałam Pioruna. Uratował mi życie. Teraz jest moim superbohaterem – ogierem, któremu mam ochotę podziękować o wiele bardziej kreatywnie niż głupim pocałunkiem w policzek. Szkoda tylko, że w prawdziwym życiu jest też Reece'em Richardsem, moim cholernie przystojnym szefem.
Reece unika zobowiązań z powodu swojej diabolicznej byłej dziewczyny i światowego imperium zła, a także dlatego, że musi ocalić miasto przed wariatką gotową zniszczyć wszystko, co pokochał. Jest jednak coś jeszcze, co może wpłynąć na wszystkie te plany. Moje serce...
Autor: Marisha Pessl
Tytuł: Neverworld Wake
Data premiery: 16 stycznia 2019
Wydawnictwo: Jaguar

Opis:

Pięcioro przyjaciół. Tylko jedno z nich może przeżyć. Porywający thriller, w którym czas zapętlił się w wiecznym powtórzeniu. Komu uda się wyrwać z koszmarnej otchłani? Jaką cenę będzie musiał zapłacić?
Beatrice Hartley i pięcioro jej najlepszych przyjaciół tworzyli świetną ekipę. Ale wszystko zmieniła śmierć Jima, geniusza muzycznego i chłopaka Beatrice.
Rok po zakończeniu szkoły Beatrice wraca do Wincroft – nadmorskiej posiadłości, gdzie spędzili razem wiele wieczorów, dzielili się tajemnicami i planowali zmienić świat. Beatrice ma nadzieję, że pozna odpowiedzi na mroczne pytania dotyczące okoliczności śmierci Jima. Podejrzewa, że jej przyjaciele wiedzą znacznie więcej, niż chcą zdradzić. Beatrice czuje, że nigdy nie pozna prawdy.
Rankiem, po burzy, do drzwi puka tajemniczy mężczyzna. Beztroskim tonem oznajmia coś, co wydaje się niemożliwe: czas się zatrzymał, zapętlił się w wiecznym powtórzeniu, które zdołają przerwać, tylko jeśli podejmą niezwykle trudną decyzję. Beatrice dostaje ostatnią szansę, by poznać odpowiedzi na dręczące ją pytania... I ostatnią szansę, by żyć. Tak zaczyna się Pętla w Neverworld.
Powieść Marishy Pessl, charakteryzuje niepokojąca konstrukcja wymyślonego świata, gęsta atmosfera i wciągający wątek psychologiczny. Czyta się z zapartym tchem aż do zaskakującego zakończenia.

  


Autor: Rachel Heng
Tytuł: Klub samobójców
Data premiery: 16 stycznia 2018
Wydawnictwo: Kobiece

Opis:

Futurystyczna wizja świata, w którym śmierć jest towarem luksusowym.
W niedalekiej przyszłości technologia i medycyna są tak zaawansowane, że oferują ludziom szansę zostania nieśmiertelnym. Jednak wieczne życie zarezerwowano tylko dla wybranych, którzy spełniają określone wymagania.
Lea to 100-letnia, perfekcyjna pod względem genetycznym i idealnie zdrowa, dziewczyna, która dla innych jest uosobieniem marzeń o nieśmiertelności. Kiedy przypadkowo spotyka na ulicy ojca, którego nie widziała od 88 lat, po raz pierwszy od dawna ma do czynienia ze śmiercią.
Okazuje się, że ślady ojca prowadzą do Klubu Samobójców – tajemniczej organizacji, która zaczynała jako grupa aktywistów. Teraz państwo określa ich mianem terrorystów zagrażających idealnemu porządkowi. Pomimo tego Lea decyduje się nawiązać z nimi kontakt.
W świecie, w którym władza obiecuje życie wieczne, tajemniczy Klub Samobójców daje nadzieję na wieczny spoczynek.

Autor: Jacek Komuda
Tytuł: Bies idzie za mną
Data premiery: 16 stycznia 2019
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Opis:

Królestwo Lendii pada na kolana przed dziką hordą Hungurów. Zdrajcy zostają panami, rycerze - martwymi wojownikami, albo kryją się po lasach jak zaszczute zwierzęta. Zamęt wykorzystują guślarze, wzywając starych bogów. Krainę rozdziera bunt chłopstwa. Pośród chaosu i rzezi zaczyna się historia chłopca, który z powodu czynów ojca będzie ścigany aż do kresu swych dni. Wydaje się, że dziecko nie ma w tym starciu żadnych szans, a jednak raz za razem los mu sprzyja. Wszelako los to kapryśny sprzymierzeniec.
Autor: Sarah A. Denzil
Tytuł: Morderczyni
Data premiery: 16 stycznia 2019
Wydawnictwo: Filia

Opis:

Dziecko zabiło dziecko. Tak orzekł sąd. Ale kto tak naprawdę zabił Maisie Earnshaw?
Siedem lat temu sześcioletnia Maisie zostaje zamordowana. Odpowiedzialność za jej śmierć spada na czternastoletnią Isabel. Dziewczynka nic nie pamięta, ale na ubraniu i dłoniach ma krew Maisie. Sąd skazuje ją za morderstwo.
Leah zaczyna pracę w szpitalu psychiatrycznym dla szczególnie niebezpiecznych przestępców. Poznaje Isabel i spędza z nią dużo czasu. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że ktoś inny jest winien śmierci dziewczynki sprzed siedmiu lat. Jeśli tak, to kto to zrobił? I czy da się zwrócić młodej dziewczynie skradzione dzieciństwo i zdjąć z niej piętno morderczyni?
Jak daleko się posuniesz, kiedy myślisz, że morderca jest niewinny?
Nowy thriller autorki bestsellerowego "Milczącego dziecka".

Autor: Natasha Preston
Tytuł: Uwikłana
Data premiery: 16 stycznia 2019
Wydawnictwo: Feeria Young

Opis:

Czy potrafisz wyobrazić sobie sytuację, w której nie możesz zaufać nawet najlepszym przyjaciołom? Kiedy wiesz, że każdy z nich może być... mordercą? Wydaje ci się, że wiesz o nich wszystko... aż do momentu, gdy znajdujesz zwłoki. Później nic już nie jest pewne, a życie zamienia się w prawdziwy koszmar. Dla Mackenzie i jej sześciorga przyjaciół weekend w domku letniskowym miał być czasem totalnego resetu od problemów codziennego życia. Szalona impreza zakończyła się jednak makabryczną niespodzianką: dwoje uczestników znaleziono martwych. W kałuży krwi. Mackenzie wie jedno: morderca jest wśród nich, a wszyscy mieli własne powody, by zabić.
Kto najlepiej kłamie? Kto skrywa najmroczniejsze sekrety? Kogo należy się obawiać?
Odpowiedzi na te pytania mogą się okazać najważniejsze... by przetrwać.
Czas, by zapłacili za swoje grzechy.
Mroczny thriller Natashy Preston, autorki bestselleru "Uwięzione".
Autor: Natsuo Kumeta
Tytuł: Nasz Cud t.14
Data premiery: 19 stycznia 2019
Wydawnictwo: Waneko

Opis:

Minami Harusumi pamięta swoje poprzednie życie, w którym był księżniczką Zerestrii, Veronicą. Pewnego dnia okazuje się, że jego koledzy z liceum także posiadają wspomnienia z życia w tym samym świecie. Wkrótce pojawiają się kolejni uczniowie, którzy odzyskują wspomnienia z poprzedniego wcielenia. Kiedy wychodzi na jaw, że to przebywający niegdyś w zamku Veroniki żołnierze Moswick, wzrasta napięcie. Jakie nowe informacje ujrzą światło dzienne…?
Autor: George R. R. Martin
Tytuł: Ogień i krew. Pieśń Lodu i Ognia. Część 2
Data premiery: 28 stycznia 2019
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Opis:

Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów.
Trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu "Pieśni Lodu i Ognia", na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie, krainą władał niepodzielnie ród Targaryenów, ostatnich z żyjących smoczych lordów.
Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros i omal nie doprowadziła do upadku dynastii Targaryenów. Opisuje też pokłosie tego konfliktu i wstąpienie na tron króla Aegona III, zwanego Zgubą Smoków.
Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków?
To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika, spisana przez uczonego arcymaestera Gyldayna z Cytadeli.
"Ogień i krew"będzie dla świata Westeros tym, czym jest "Silmarillion"dla Śródziemia.
Autor: Naomi Novik
Tytuł: Moc srebra
Data premiery: 29 stycznia 2019
Wydawnictwo: Rebis

Opis:

Naomi Novik zaprasza do świata tajemnych mocy, bogactwa i panicznego strachu!
Mirjem, doprowadzona do ostateczności chorobą matki, postanawia przejąć nieudolnie prowadzony przez ojca rodzinny interes. Stanowcza i zimna jak lód, skutecznie egzekwuje wszelkie należności od pożyczkobiorców. A kiedy dziadek przekazuje jej pięć kopiejek w srebrze, Mirjem oddaje mu dług w złocie. W okolicy rozchodzi się wieść o młodej lichwiarce, która potrafi zamieniać srebro w złoto. Dla Mirjem jednak ta sława okazuje się przekleństwem. Zaczyna się bowiem nią interesować król Starzyków – obdarzonych nadnaturalnymi mocami, tajemniczych lodowatych istot, które wzbudzają trwogę wśród zwykłych śmiertelników.
Świeża i pełna wyobraźni opowieść oparta na motywach baśni braci Grimm.
Autor: Yuusei Matsui
Tytuł: Klasa Skrytobójców t.7
Data premiery: 30 stycznia 2019
Wydawnictwo: J.P.Fantastica

Opis:

Gdy tylko zaczyna się lekcja, w sali rozbrzmiewają strzały! Trzecia E w gimnazjum Kunugigaoka to klasa skrytobójców, a wszyscy jej uczniowie dybią na życie swojego profesora. Rozpoczyna się niecodzienna codzienność uczniów i ich nauczyciela, skrytobójców i ich celu!

11 komentarzy:

 1. "Birthday girl" ma do mnie przyjść na dniach, więc nie mogę się doczekać. "Krople deszczu" czytałam jakiś czas temu w oryginale i bardzo podobała mi się cała trylogia. Cieszę się więc, że będzie wydana, bo chętnie przeczytam ją raz jeszcze :)
  Z powyższej listy ciekawi mnie również "Uwikłana" oraz "Piorun". Po za tym ja wybrałam jeszcze kilkanaście erotyków/romansów, które chętnie przeczytam, więc mój biedny portfel już protestuje :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za erotykami/romansami nie przepadam, choć czasem potrzebuje takiej odskoczni ;)
   A twojemu portfelowi wcale się nie dziwię :D Mój też przez długi czas protestował, kiedy chciałam coś kupić... w święta miałam cudownego Mikołaja, który stwierdził, że lepiej będzie jak sobie sama kupię prezent więc czekam na odpowiedni moment (czyt. jak przeczytam, to co mam w kolejce xD)

   Usuń
 2. Hmmm. Widzę, że styczeń nie zapowiada się jakoś ciekawie pod względem czytelniczym. Oczywiście to tylko moje zdanie. No cóż, liczę że za miesiąc będzie lepiej, haha!

  Hubert z Thelunabook
  https://maasonpl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od tego jakie lubisz czytać książki :)

   Usuń
 3. Jest kilka książek, które interesują mnie w styczniu, na pewno sięgnę po "Neverworld Wake" :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem pod wrażeniem tego ile książek ma już wyjść na początku roku. Ciężko sobie wyobrazić ile jeszcze wyjdzie. Nie wiem, czy w moich łapkach znajdzie się któraś z premier, ale zaciekawił mnie jeden tytuł Neverworld Wake.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba tylko Morderczyni trafia w mój gust :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurcze tyle cudownych premier, nic tylko siedzieć i czytać 😉 Świetne zestawienie 🙂
  Pozdrawiam, a w wolnej chwili zapraszam do siebie nerdprostozksiazki.blogspot.com ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze ! Każdy kolejny komentarz to większy uśmiech na mojej twarzy ! Przeczytałeś pozostaw po sobie ślad !
Podoba Wam się mój blog, dodajcie go do obserwowanych i bądźcie na bieżąco :) Natomiast jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało! Na wszystkie chętnie odpowiem.

Copyright © 2016 Recenzje Mystic , Blogger